Saray Belediye Başkan Aday Adayı Ergun Er, bugün saat 15.30’da CHP Saray İlçe Başkanlığı’nda düzenlediği toplantısında adaylık başvurusu dosyasını İlçe Başkanı Akın Aytaç’a teslim etti. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın da katıldığı toplantıda açıklamalarda da buluna Ergun Er, “Büyükşehir’in ve merkezi hükümetin kaynaklarını daha iyi kullanılması gerektiğini belirterek, “Havası temiz, altyapısı sağlam, yolunda aracınızı kontrollü sürebildiğiniz, kaldırımlarında rahatlıkla yürüyebildiğiniz, tozu çamuru olmayan, yemyeşil, parklarında çocuklarımızın güvenle oynadığı, emeklilerimizin ucuza çay içebildiği dinlenme alanlarının odluğu, kadınların özgürce dolaşıp alışveriş yapabildiği, kent pazarı ve otogarıyla, otoparklarıyla ve çarşısıyla kent içi ulaşım ve trafik sorunlarını halletmiş bilimsel değerlere ve Atatürk’ün temel ilkelerine sıkı sıkıya bağlı bir yerel yönetim anlayışıyla, ‘Yarının Saray’ını inşa etmek istiyorum.’ Hep birlikte ‘Halkın Saray’ını inşa edeceğiz.” dedi.

Saray Belediye Başkan Aday Adayı Ergun Er’in bugün saat 15.30’da CHP Saray İlçe Başkanlığı’nda düzenlediği toplantıya, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Saray İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Aslan, CHP Saray İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ali Bayar, Saray Belediye Başkan Aday Adayı Abdül Taşyasan ve partililer katıldı.
AYTAÇ: SEÇİMİ KAZANACAĞIZ
Ergun Er’in adaylık dosyasını teslim alan İlçe Başkanı Akın Aytaç, “CHP’nin Saray’da seçimi kazanacağından şüphe duymuyorum” dedi. Aytaç her aday adayı tanıtım toplantısında olduğu gibi Aday olacak kişinin partinin oyunu geçmesi ve her yıl mal beyanında bulunması gerektiğini ifade etti.
GÖREVE HAZIRIM
Saray Belediye Başkan Aday Adayı Ergun Er basın toplantısında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:
“Bildiğiniz üzere erken sayılabilecek bir dönemde Nisan ayının başında aday adaylığımı geniş katılımlı bir toplantıyla duyurdum ve o günden bugüne kararımın arkasında da durdum. Bir an olsun tereddüde düşmedim, çünkü kan değişimi zamanı geldiğine inanıyorum. Enerjimi, deneyimimle birleştirip, Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında vatandaşlara hizmet etmenin bir parçası olacağına inanan meclis üyelerimizle, çalışanlarımıza ve sistemli hesap verebilir bir kuruma liderlik etme zamanı geldiğine inanıyorum. Ve buna benim gibi inanların da çoğunlukta olduğunu biliyorum. O yüzden elimdeki başvuru dosyamla göreve hazırım ve huzurlarınızdayım. Ailem de hazır, onlar da benimle. Kendilerine çok çok teşekkür ediyorum.
ER ÇOBANOĞLU’NU UNUTMADI
Saray’ı bugünlerine doğal ve huzurlu bir şekilde getiren Belediye Başkanlarıma ve Belediye Meclisi İl Genel Meclisi üyelerime parti yöneticilerimize ve üyelerimize şükranlarımı bir borç bilirim. Hayatta olmayanlara rahmetler dilerim. İsmini anmadan geçemeyeceğim. Geçen sene 24 Ekim’de kaybettiğimiz Saray’ın emektar terzisi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yılmaz neferi Hayri Çobanoğlu’nu saygıyla anıyorum. Bu yola çıkmamdaki en büyük moral güç olmuştu. Kendisini özlüyor ve Terzi Hayri Ağabeyime rahmet diliyorum.
SARAY ÜZERİNDEKİ ATALETİ ATMALI
Tekirdağ günden güne büyüyor. Çerkezköy, Çorlu, Süleymanpaşa göz bebeğimiz oldu. Saray’ın da artık üzerinden ataleti atması gerekir. Gelişmeliyiz, büyümeliyiz, daha dinamik bir yapıya kavuşmalıyız. Gerçekçi hayallerimiz olmalı. Büyükşehir’in ve merkezi hükümetin kaynaklarını daha iyi kullanmalı, ilçe belediyemizin iş kapasitesini daha da arttırmalıyız. Vatandaşına dokunan, esnafını, pazarcısını, şoförünü, memurunu, öğrencisini, emeklisini, işsizini, atanamayan öğretmen kardeşini, arkadaşını ötelemeyen bir belediyecilik yapmalıyız.
ÖZ GELİRLERİMİZİ ARTIRACAĞIZ
Biliyorum, gerçekçi hayaller kurabilmemiz maddiyatla ilgili. Her şeyden önce ticaret erbabı olmamın, Saray Belediyesi’nin finansman ihtiyacının karşılanmasında avantaj olacağını düşünüyorum. Merkezi hükümetin gelirlerine bire bir bel bağlayan bir belediye başkanı olmak istemiyorum. Kendi öz gelirlerimizi artırarak daha verimli hizmet sunabileceğimizi düşünüyorum. Ayrıca 5 yıllık Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğim döneminde, Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyesi arasında iletişim kurabilmenin ne kadar önemli olduğunu gördüm. Büyükşehir Belediyesi ile mekik diplomasisi kurmak ve Saray’ın gelişimi ve ihtiyaçları doğrultusunda bürokratlarla bire bir temas kuracağımı da bilmenizi isterim.
GERÇEKÇİ BAŞKAN OLACAĞIM
‘Gerçekçi Hayaller kuralım’ sözünü birkaç kez ağzımdan duydunuz. Altyapı sorunlarımız, yapısal problemlerimiz varken mega projeler üretmenin anlamı olmadığına inanan, gerçekçi bir başkan olmayı yeğlerim.
HALKIN SARAY’INI İNŞA EDECEĞİZ
İsteğim ve hedefimi huzurlarınızda yüksek sesle dile getirmek istiyorum:
‘Havası temiz, altyapısı sağlam, yolunda aracınızı kontrollü sürebildiğiniz, kaldırımlarında rahatlıkla yürüyebildiğiniz, tozu çamuru olmayan, yemyeşil, parklarında çocuklarımızın güvenle oynadığı, emeklilerimizin ucuza çay içebildiği dinlenme alanlarının odluğu, kadınların özgürce dolaşıp alışveriş yapabildiği, kent pazarı ve otogarıyla, otoparklarıyla ve çarşısıyla kent içi ulaşım ve trafik sorunlarını halletmiş ve modern bir ticaret ağına sahip, gençlerinin umutlu olduğu, engellilerin hizmetlere erişebildiği, Büyükşehirle ve merkezi yönetimle uyum içinde çalışan, personel ve vatandaş memnuniyetine dayalı, bilimsel değerlere ve Atatürk’ün temel ilkelerine sıkı sıkıya bağlı bir yerel yönetim anlayışıyla, ‘Yarının Saray’ını inşa etmek istiyorum.’ Hep birlikte ‘Halkın Saray’ını inşa edeceğiz.”