CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş yerel seçim çalışmaları kapsamında mahalle ziyaretlerini sürdürüyor. Büyükyoncalı Merkez ve Yeniköy’de coşkulu bir kalabalıkla buluşan Erkiş, “İnsan odaklı bir siyasetin ipuçlarını veriyorum size. Bundan sonra bu işin patronu siz olacaksınız. 2 haftada bir huzurunuza geleceğim. Burayla ilişkili belediye meclis üyemde yanımda ve zerre oturmaksızın 1 ders saati boyunca önümüzde tahta hesap vereceğim” dedi.

“BİZ İNATÇI BİR BAHÇIVANIZ SİZ 5 YILDA BİR AÇAN GÜLÜMÜZSÜNÜZ”
Dün akşam Büyükyoncalı Merkez ve Yeniköy’de sevgi seli ile karşılanan CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş şöyle konuştu:
“ Bugün böylesi yoğun bir kalabalıkla birlikte huzurunuzda sizlere sesleniyor olmaktan büyük bahtiyarlık duymaktayım. Sıra dışı bir çalışma yürütüyoruz. Alışılmışın dışında sıra dışı bir yöntemle huzurlarınızdayız. Bu bizi sıra dışı bir başarıya mahkum ediyor. Halkın bize duyduğu güven, omuzlarımızda hissettiğimiz sevgi yükü sorumluluğumuzu iki kat daha artırmaktadır. Bugün belediyecilik hizmetlerinden en az yararlanmış Yeniköy Mahallemizde bir büyük sevdanın, bir büyük seferberliğin ilk izlerini size sunmaktan mutluyum. Sizden sadece doğru soruyu sormanızı istiyorum. Hangi tabu yıkılmaz sorular doğruysa. Bir gün böylece halk olarak gelirsek hangi kent güzelleşmez sevgili hemşerilerim. Gerek siyaset sanatı gerekse idari bilimler beşeri bilimlerdir, malzemesi insan olan birimlerdir. İnsan kaynaklarına dayanır. Çok büyük sıra dışı başarılı belediyecilik örneklerinin misalen bozkırın ortasındaki Eskişehir’in, misalen Munzur dağının eteklerindeki Ovacık Belediyesi’nin bizlerden farklı bir durumu yoktu yola çıkarken. Kendisine inanmış bir halk vardı ve kendisine güvenmiş bir belediye başkanı ve ekibi vardı. Bugün aynı kararlılıkla, aynı inanmışlıkla huzurlarınızdayız. Hiçbir şey eksik değil. Bir inatçı bahçıvanız biz. Biz inatçı bir bahçıvanız siz bizim 5 yılda bir açan gülümüzsünüz. Ulaşılmaz oluşunuz yıldırmıyor bizi. Belki bilhassa bu yüzden makbulümüzsünüz. 15 yıl önce geldim huzurlarınıza daha erken başkan dediniz. 10 yıl önce geldim daha erken dediniz, 5 yıl önce geldim daha hamsın pişmen gerek dediniz. Ancak bugün geldiğimde hep beraberiz dediniz. Haktan, haklıdan ve sevdadan yana inadımızla göreceksiniz Saray’da neler eyleyeceğiz, Yeniköy’de neler eyleyeceğiz. Buna canı gönülden inanıyorum.
“2 HAFTADA BİR TAHTA BAŞINDA HESAP VERECEĞİM”
İnsan odaklı bir siyasetin ipuçlarını veriyorum size. Bundan sonra bu işin patronu siz olacaksınız. 2 haftada bir huzurunuza geleceğim. Burayla ilişkili belediye meclis üyemde yanımda ve zerre oturmaksızın 1 ders saati boyunca önümüzde tahta hesap vereceğim. Daha önce öğrencilerime seslendiğim gibi, daha önce sokakta kaldırımda her bir vatandaşıma seslendiğim gibi bütün çıplaklığımla 2 haftada Yeniköy’de bunlar değişti diyeceğim. Yahut sen esaslı büyük bir yalancısın 2 haftada Yeniköy’de hiçbir şey değişmedi diyeceksiniz siz. Yerel siyasetçinin halkla yüzleşmesine davet ediyorum sizi. Merkeze sizi koyuyoruz. Saray kartımız olacak. Bu Saray kartı sizlere belediye ikliminde büyük bir ayrıcalık yaratacak. Oraya geldiğiniz andan itibaren kurumsal, resmi ama mütebessim bir belediye iklimiyle karşı karşıya kalacaksınız. En büyük günah olarak ‘Bizim Özgen’ kimliğimle idarecilikte, en büyük günah olarak şurada beni adım adım iktidara taşıyan bir vatandaşın horlanması göreceğim sevgili hemşerilerim.
“ZİRVEDE KARTALLARA DA YER VARDIR YILANLARA DA”
Sosyal ve iktisadi olarak projelerimiz çok yakın zamanda önünüze gelecek. İlk olarak 3 ana kalemde projelerimizi biz ortaya koyduk. Benzerlikler vardır, belki aynı şeyi düşünmüşlerdir. Projeler birbirine benzeyebilir, radyo reklamlarımız birbirine benzeyebilir, gazetelerde yer alan fotoğraflarda bizden daha parlak daha cazip görünebilirler ama kafanızı karıştırmayın sevgili hemşerilerim. Dört başkan adayımız var. Bunlar için 10 dakika yeterli. Küçük yer Saray, sorun soruşturun. Çoluk çocuğunuz torunlarınız için Yeniköy için bu sorumluluğa katlanın. 10 dakika düşünün hangisi size daha yakındır. Hangi fotoğraf sizin gibi görünmektedir? Hangi aday gözlerinizin içinde durmaktadır? Hangi aday nelerden vazgeçerek huzurunuza gelmiştir?  Biliyorsunuz, zirvede kartallara da yer vardır yılanlara da. Birisi gökten süzülerek birisi yerden sürünerek gelmiştir. Hangisi buram buram halk kokuyorsa, hangisi sizin gibiyse oyunuzu ona verin diyorum. Saygılar sevgiler sunuyorum.”