REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

Erkiş: “Büyük yollar, küçük adımlarla alınır”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Erkiş: “Büyük yollar, küçük adımlarla alınır”
864
24 Ağustos 2019 - 18:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray’ın 25 Mahalle Muhtarı ile ikinci kez bir araya gelen Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş kurumsallaşma yolunda önemli adımlar attıklarını belirterek, “Büyük yollar, küçük adımlarla alınır. Bu anlamda ortaya koyduğumuz disiplin memnuniyet verici” dedi.

Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş dün saat 14.00da Saray Kent Konseyi Kültür Evi’nde muhtarlar toplantısının ikincisini gerçekleştirdi.
“BELEDİYEMİZE BİR CİDDİYET HÂSIL OLUYOR”
Saray’ın 25 mahalle muhtarından 16’sının katılığı toplantı saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunması ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Başkan Erkiş, “Bugün daha organize olduğumuzu memnuniyetle görmekteyim. Kervan yolda diziliyor. Bir kurumsallaşma bizlerin eliyle yavaş yavaş rayına oturuyor. Kurumsallaşma beraberinde bir ciddiyet getiriyor. Yazışma kültürünün yerleşmekte olduğunu büyük bir memnuniyetle görmekteyiz. Bir ciddiyet Belediyemize hasıl oluyor. Kurumsallık her tarafta kendisini bütün kuralları, prensipleri ve bütün idari işlemleriyle hissettiriyor. Büyük yollar, küçük adımlarla alınır. Bu anlamda bu disiplin memnuniyet verici” dedi.
HAZIRLANAN RAPOR OKUNDU
Başkan Erkiş’in konuşmasının ardından Saray Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğünün hazırladığı rapor okundu. Başkan Erkiş, eksikliklere rağmen yapılanların ortaya konulmuş olması açısından raporun önemli olduğunu dile getirdi.
“SARAY BELEDİYESİ’NE ‘DİNGONUN AHIRI’ DEME LÜKSÜNÜZ YOK”
Saray’da internet yayıncılığı yapan bir medya mensubuna belediye için yaptığı ‘dingonun ahırı’ benzetmesi nedeniyle cevap veren Başkan Erkiş, “Ahırın bile bir işleyişi, disiplini vardır. Oradakilere de haksızlık etmemek gerekir. Hele ‘dingonun ahırı ‘ benzetmeniz size hiç yakışmadı. İnsanların olduğu yerlerde tartışmalar, kavgalar olur. İnsanın olduğu yerde her şey olur ama basın mensubu kendisinden ciddiyet beklenen insandır. Siz belediye kurumunu ‘dingonun ahırı’ diyerek bir karalama lüksüne sahip değilsiniz. Böyle bir hakkınız yok. Yumruk yumruğa kavgayı da görmüş değilsiniz. Sizden biraz daha nesnellik beklenir. Bunu ben de bekliyorum. Bir toplumsal geleneğimizde bir ağabeyin olarak bekliyorum. İki burası bizim belediyemiz. Sen Saray’da çok kısa bir süredir yaşıyorsun. Burası güzel bir ilçe. Buradaki huzuru böyle bozarak, belediyenin kurumları hakkında bu şekilde sataşmalarda bulunmanız doğru değil. Algı çoğu zaman gerçeğin önüne geçiyor ve siz de bu algıyı belki bilmeden belki bilerek yapıyorsunuz. Umalım ki birincisi olsun. Bu algıyı yaratıyorsunuz. Saray, sizin oyun alanınız değil. Biraz daha ciddiyete davet ediyorum ben sizi. Saray Belediyesi’ne ‘dingonun ahırı’ deme lüksünüz yok. Basın da haddini bilecek” dedi.
Muhtarlarla gerçekleştirilen buluşmaları çok önemsediğini de dile getiren Başkan Erkiş, toplantıya katılan bütün muhtarlardan söz almalarını istedi.
HALI SAHALARIN EKSİKLİKLERİ DİLE GETİRİLDİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı halı sahalar üzerine söz alan Saray Muhtarlar Derneği Başkanı Safaalan Mahallesi Muhtarı Mehmet Özmen, “Halı sahalarla ilgili elektrik aboneliği yapılmadı ve çevre düzeni ile ilgili ciddi sıkıntılar var. Spor müdürümüz de geldi inceledik. Futbol oynuyor çocuklar ama oynamasını da ben riskli buluyorum açıkçası. Kenarlarından düşse başını çarpıp yaracak gibi taşlar var. Elektrik aboneliklerinin de yapılmasını talep ediyoruz” dedi. Bu konuya katkı sunan Güngörmez Mahalle Muhtarı Şefik Akdere, “Halı sahada turnuva düzenleniyor ama turnuvanın saati bize bildirilmedi. Benim köyüme misafir geliyor. Ben o çocuklardan sorumluyum. Orası sağlıklı bir yer değil. Bir banyosu yok. Bir şişe suyu yok. Çocuğa orada bir şey olsa bir doktor, ambulans yok. Bu turnuva daha sonra da olabilirdi” dedi.
“ŞİMDİ SİZE HAK VERİYORUM”
Halı sahalardaki eksikleri gidermeye çalıştıklarını belirten Başkan Erkiş, “Muhtarın mahallenin eski hüviyetiyle köyün her şeyinden haberdar olma yönündeki çabası bizi mutlu ediyor. Çok dikkat etmediğimiz zamanlarda da rahatsız olmuştuk, bunu anlamlandıramıyorduk ama şimdi köydeki ilişkilerin yoğunluğunu gördükçe size hak veriyoruz. Öncelikle ben ve idare heyetimdeki başkan yardımcılarım bir köye intikal edecekleri zaman bu bir resmi nitelik taşıyorsa haber veriyoruz, bayramda da oldu zaten haber verdik” dedi.
“BÜYÜKŞEHİR MECLİS ÜYELERİ DE BU TOPLANTIYA KATILMALI”
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerinin de muhtarlar toplantısına katılması gerektiğini söyleyen Büyükyoncalı Merkez Mahalle Muhtarı Avni Terzi, “Ben bugüne kadar 3 Büyükşehir Belediye Meclis Üyesini görmedim. Bizim için Büyükşehir’de ne yapıyorlar? Ben 7 dilekçe verdim, 5’i Büyükşehir’le ilgili hiç birine cevap alamadım. Bu nedenle muhtarlar toplantılarına katılmaları önemli” dedi.  Kurtdere Mahalle Muhtarı Ahmet Yeni’de Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen muhtarlar çalıştayında Saray’lı Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinin olmadığını belirterek, O toplantıda Saray adına hiçbir şey yoktu. Slayt gösterilerinde bütün ilçelerin projeleri yer aldı ama Saray için gösterilen bir şey olmadı” dedi.
“ÖZGÜL BİZE YARDIMCI OLACAK”
Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerinin yoğun bir tempoda çalıştığını söyleyen Başkan Erkiş, Büyükşehir meclis üyelerimizin 3’ü de iyi çalışıyor. En az haftanın iki günü Büyükşehir toplantılarına katılıyorlar. Bu toplantıya katılma önerilerini olumlu buluyorum” dedi.  Başkan Erkiş ayrıca TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un Danışması Hakan Özgül’ün Belediye meselelerinde kendilerine yardımcı olacağını ve önümüzdeki süreçte kendisinden daha fazla destek alacaklarını dile getirdi.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Saray Gazetesi’nde yer alan yazılar kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek kullanılabilir.