Saray Belediyesi’nde ilk neşteri Ruhsat Denetim Müdürlüğünü kapatarak vuran Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, üç müdürlüğe daha neşter vurdu.
Başkan Özgen Erkiş, geçtiğimiz hafta İmar, Mali İşler ve İnsan Kaynakları Müdürlüklerinde görev değişikliklerine gitti.
Belediyenin ekonomik tablosundan sorumlu tuttuğu Mali İşler Müdürü Bahsegül Tınaz’ı görevden alan Erkiş, Tınaz’ın yerine Sedat Okuşlu’yu görevlendirdi. Bahsegül Tınaz ise Muhtarlıklar Müdürü olarak görevlendirildi.
Başkan Erkiş’in başarısız bulduğu bir diğer isim ise İmar Müdürü Sema Hür oldu. Hür’ü tarımsal arazilerin imara açılması ve çevre başlıklarında sorumlu tutan Erkiş, İmar Müdürü olarak Emel Şen’i yetkilendirdi.
İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ahmet Tınaz’ı Park ve Bahçeler Müdürü olarak görevlendiren Erkiş, Tınaz’ın yerine Gökay Kenar’ı atadı.
Müdürlüklerde yaptığı değişikliklerin mevzuata uygun bir şekilde yeni görevlendirmeler olduğunu belirten Saray Belediye Başkanı Erkiş, “Kimse haklarını yitirsin istemiyoruz. Ben yargıç değilim, cezalandırmıyorum.  Sadece görevinden aldığım kişiyi sorumlu buluyorum, oradan uzaklaşsın istiyorum” dedi.