CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş yerel seçim çalışmaları kapsamında mahalle ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Dün akşam Ayaspaşa Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşan Erkiş, “Mesai saati saat 17.00’de bitmeyecek, 19.00’a kadar her gün 2 saat vatandaşın meselelerini dinleyeceğim. İki haftada bir her mahallede tahta başında hesap vereceğim. Şeffaf ve hesap veren bir belediyecilik anlayışı ortaya koyacağız” dedi.

ÖZTRAK ERKİŞ’İ YALNIZ BIRAKMADI
CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş yerel seçim çalışmaları kapsamında mahalle ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Dün akşam Ayaspaşa Mahallesi’nde kalabalık bir grupla ziyaretlerini sürdüren Erkiş’i CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç ve CHP’liler yalnız bırakmadı.
“BİZ YİNE 12-0 YAPMAK İÇİN YOLLARA DÜŞTÜK”
Ayaspaşa buluşmasında ilk konuşmayı yapan CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç”
“Bundan önceki seçimlerde Tekirdağ’da 12-0 yapmış bir partinin, kuruluşun ve kurtuluşun partisinin temsilcileriyiz. Bizler her zaman modern belediyecilik anlamında marka belediye başkanları bizim partimizden çıkmıştır. Biz yine 12-0 yapmak için yollara düştük. Hepinize teşekkür ederim” dedi.
“SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİĞİN BAYRAĞINI ONA TESLİM ETMEK BENİM İÇİN ONURDUR”
Aytaç’ın ardından konuşan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban şunları ifade etti:
“ Öncelikle 10 yıl beni belediye başkanlığına onurlu makama taşıdınız. Bana, eşime ve çocuklarımıza en büyük onuru verdiniz. 31 Mart seçimlerine doğru giderken Saray’ın tarihinde 30 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi’ne, Mustafa Kemal’e ve Cumhuriyet’e her zaman en yüksek düzeyde destek sunmuş olan Ayaspaşa Mahallesi vatandaşlarımı yürekten selamlıyorum. Türkiye’de 30 yıl sosyal demokrat bayrağını günümüze kadar düşürmeden taşıyanları bizden önce görev yapan belediye başkanlarını yürekten selamlıyorum. Ve 35 yıla doğru giderken Nazmi abiniz, Nazmi hocanız ben tekrar sizlere teşekkür ederken yaşamımın en anlamlı, en onurlu yıllarını Saray halkına hizmette bulundum. Sizlerle vedalaşmak istiyorum. Ben bana ait olan haklarımı helal ediyorum, sizlerin de bana haklarınızı helal etmenizi istiyorum. 35 yıl önce Sosyal Demokrat Halkçı Parti’de sosyal demokratların bayrağını genç yaşında duvarlara asan kardeşim şuanda Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkan adayı. Abisi olarak onun elinden tutmak ve sosyal demokrat belediyeciliğin bayrağını ona teslim etmek benim için bir onurdur.”
“ÇOK AZ SİYASETÇİYE BÖYLE BİR LAKAP KISMET OLMUŞTUR”
Coşkulu kalabalığı selamlayarak konuşmasına başlayan CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş şunları ifade etti:
“İşin olağan bir seçim sürecinden nerdeyse bir halk kahramanına döndüğünü görür gibiyim. Seni burada bırakmayız diyen birçok partiden temsilcileri görür gibiyim. Çünkü bendenize kasabanın mütevazı standart insanıyla, ilçemizin ortalama bir insanıyla mesafesi hiç açılmamış bendenize bir yerel siyasetçi olarak ‘Bizim Özgen’ demeniz sosyolojik olarak nelere kadirdir bilmem ama bana bizim demeniz benim sokakta yürüyüşümü değiştirmeme sebep olacak kadar, beni havalara uçuracak kadar mutluluk sebebidir. Çok az siyasetçiye böyle bir lakap kısmet olmuştur. Bir sahiplenmedir. Biz demek kenetlenmedir. Bana güvenerek, kendine güvenerek, inancıma ve itikadıma güvenerek ve tüm şehrin çimentosu olan Atatürk’ün Partisine 100 yıllık partinin ilke ve prensiplerine güvenerek bugün rahatlıkla söylüyorum ki varılacak yere elbette varılacaktır. Ve sizin şu inancınız için, çocuklarınızın yüzündeki ışıltılar için ve her birinizin hasretleri için artık zafer hiçbir şeyi affetmeyecek kadar tırnakla sökülüp koparılacaktır. Ülkücüsü, devrimcisi, Atatürkçü’sü, işçisi, emeklisi toplumun her kısmı kenetlenmiş bu iş başka bir şeydir. Başka şeye benzemez. Saray için birliğe, dayanışmaya, Saray için bütün insani kapitali ortaya koymaya varız. Çünkü sana inanıyoruz, bu işin sağı solu yok. Saray’ın neye ihtiyacı varsa onu yapacağız.
“HİÇBİR ZAMAN KENDİMİ GİZLEMEDİM”
İnsanlar küçük yerlerde hele Saray gibi kasaba düzleminden henüz sıyrılan yerlerde kendini gizleyemez. Bilhassa siyaset erbaplarının ipliği pazardadır. Bendenizin gizleyecek bir şeyi zaten yok. Bilirsiniz. Yaşlılar bilir kaç yaşından bu yana 6 yıl park garsonu bendim, 3 yıl boyunca otogardan hamallık eden bendim, çoluk çocuğunuzu emanet ettiğiniz eğitim danışmanınız bendim. Bugün mali müşavir olarak hizmet vermekte olan yine bendenizim. Hiçbir şeyim gizli değildir. 13 yaşımdan bu yana bir gün bile işsiz kalmadım. Bir tezgahım varsa ortadaydı. Pazarcıysam pazarcıydım, işçiysem işçiydim, esnafsam esnaftım. Ama hiçbir zaman kendimi gizlemedim.
MESAİ 17.00’DE BİTMEYECEK
Dört belediye başkan adayını da Saray gayet iyi tanıyor. 40 kişiyiz birbirimizi biliriz demişler. Bugün yaldızlı kağıtlarla ne kadar kendilerini sarmasalar, harmanlasalar da Saray halkı eğriyi doğruyu ayırmada hünerlidir. Bilir kimin kendisine daha yakın olduğunu, elbette ayırır sapı samandan. At izinin it izine karışmaması için gereken özeni gösterir.  Yıllardır gösterdiği mahareti yine gösterecektir.  Ben sevgili hemşerilerimi Belediye başkanlarını belirleme hususunda bütün önyargılarından sıyrılmaya ve 10 dakika düşünmeye davet ediyorum. Yeterli olacaktır. Ancak Meclis işin şeklini değiştiren husustur. Mecliste 15 kişi için belediyenin karar organı için belki yarım saat düşünmeniz gerekecektir en az. Saray’ın birçok meselesi çözüldü. Ben de Belediye Başkanımızın dediği gibi Saray’da taş üstüne taş koyan önceki dönemlerdeki bütün belediye başkanlarına ve meclis üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum.  Ülkedeki işsizlik bilhassa lise mezunu ve üniversite mezunları arasında yüzde 30’lara dayanmıştır. Bizim en büyük sosyal projemiz 3 ay içerisinde hazırlayıp sizlere sunacağımız toplumsal doku haritasıdır. Yüzde 60’nızı ismiyle, hanesiyle ve hikâyesiyle tanıyorum. Ama bu yetmez. 3 ay içerisinde bu artık benim hemşerilerim tarafından omuzlarıma yüklenmiş bir ödevdir diyerek her birinizi hane bazında tanıyacağım. Saray’da hiçbir vatandaşım sahipsiz kalmadığını bilecek. Bilimi cesaret ve inançla buluşturacağız. İşsizliğin giderilmesi için Organize Sanayi Bölgesi ile organik bağlarımızı güçlendireceğiz. Kalkınma Ajansı ile ve AB Masasıyla her an iletişimde olacak bir masayı belediyemize kazandıracağız. Mesai saati saat 17.00’de bitmeyecek, 19.00’a kadar her gün vatandaşın meselelerini dinleyeceğim. İki haftada bir her mahallede taht başında hesap vereceğim. Şeffaf ve hesap veren bir belediyecilik anlayışı ortaya koyacağız. Bozkırın ortasında mucizeyi gerçekleştirmiş Yılmaz Büyükerşen’den gidip ayrıntılar hususunda gereken her neyse öğrenme konusunda asla imtina etmeyeceğim. Türkiye’nin en çok konuşulan, kendisinden en çok bahsettiren ve en yaşanabilir belediyelerinden birisi olsun diye Saray’ımız, sizlerin bana duyduğunuz bu güvenin karşılığı olsun diye, Saray’ımız çocuklarımızın gülen yüzleriyle anılsın. Gülümseyen insanların, huzurlu insanların bereketli toprakların adresi olsun diye 15 yılı feda ettiğim bu Saray için ömrümün geri kalan kısmını hiç tereddütsüzce feda etmeye hazır olduğumu bildiririm.”