Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş dün muhtarlarla gerçekleştirdiği toplantıda Büyükyoncalı Mahallesi’ndeki doğal gaz çalışmaları ve belediyenin parke taşı alımı hakkında açıklamalarda bulundu.

Büyükyoncalı Mahallesi’nde yarım kalan doğal gaz altyapı çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Erkiş, “Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’la bu konu hakkında görüşmemiz oldu. Gazdaş 2019 yılı için Büyükyoncalı’daki çalışmalarını durdurmuş durumda. Bu yıl Büyükyoncalı’da doğal gaz çalışması olmayacak” dedi.

Kilitli parke taşı alımı hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Erkiş, “Saray Belediyesi olarak bu yıl parke taşı alamayacağız. Mevcut tablo yüzünden 2019 yılında parke taşı ihalesine çıkmamız söz konusu değil. Parke taşı ve yol yapımı konusunda farklı arayışlarımız var. Saray’ın su ve kanalizasyon inşaatında yüklenici firma olan Ecay İnşaat, Güneşkaya yolundaki şantiyesini satıyor. Kendileri ile görüşmemiz oldu. 2.5 milyon TL’lik bir talepleri var. Bu rakam şuanda bizim için çok yüksek. Girişimlerimiz devam ediyor” dedi.