REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

Erkiş’ten ‘güçlü’ başlangıç

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Erkiş’ten ‘güçlü’ başlangıç
1.602
07 Şubat 2019 - 11:49
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş, seçim çalışmalarına güçlü bir başlangıç yaptı. Dün akşam çoğunluğu gençlerden oluşan 200’e yakın kişiyle birlikte Saray Samsunlular Derneğine çıkarma yapan Erkiş, adeta rakiplerine gözdağı verdi. Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’ın da katıldığı seçim çalışmasında Samsunlulara hitap eden Erkiş, “Birbirimizden fazla gereksinim duyduğumuz hiçbir şey yoktur. Çok küçük dokunuşlarla seferberlik havası içinde şuanda gördüğümüz gönül kalkışmasının bütün etkilerini Saray sathında gösterip önce bölgemize sonra ülkemize örnek olacak bir nitelik ortaya çıkaracağız” dedi.

CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş yerel seçim çalışmaları kapsamında dün akşam saat 20.30’da Saray Samsunlular Derneği’ni ziyaret etti.

ERKİŞ’TEN DİĞER ADAYLARA MESAJ

Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Saray Belediye Başkan Yardımcısı Dilaver Perçin, CHP Saray Kadın ve Gençlik Kolları Üyeleri ile CHP Saray İlçe eski Başkanları Salih Aydınoğlu ve Demir Ali Demirel’in yer aldığı seçim çalışmasına gençlerin yoğun katılımı dikkat çekti. 200’e yakın kişinin katıldığı seçim çalışması Özgen Erkiş’in diğer adaylara gönderdiği ilk mesaj olarak değerlendirildi.

CİN: ALLAH UTANDIRMASIN

CHP’lileri derneğin girişinde karşılayan Saray Samsunlular Derneği Başkanı Arif Cin, açılış konuşmasında şunları ifade etti: “Değerli misafirler, kıymetli ve çok değerli hemşerilerim bu akşamki toplantımızın konukları Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatı, Sayın Nazmi Çoban Başkanım ve yanında Cumhuriyet Halk Partisi Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş ile beraber burada toplanmaktan onur ve gurur duyuyorum. Ve kendilerine çıkmış olduğu bu yolun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Allah utandırmasın.”

“SOSYAL ADALET VE FIRSAT EŞİTLİĞİ İÇİN BU YOLDAYIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşu ve tarihçesiyle ilgili bilgiler vererek konuşmasına başlayan CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç şöyle konuştu:
“ Bizi burada misafir eden Samsunlular Derneği Yöneticileri ve sizlere teşekkür ediyorum. Bizle bu ülkede özgürlükçü demokrasiyi yerleştirmek için çaba harcayacağız. 31 Mart’ta biliyorsunuz yerel seçimlerimiz var. Güçlü, planlı, üretken ve verimli yerel yönetim uygulamak için yola çıktık, bu yolda yürüyoruz. Dürüst, saydam ve hesap veren bir yönetim olacağız. Çağdaş kentler ve çağdaş yerleşim yerleri yaratmak için çaba harcayacağız. Eğitimli, sağlıklı, huzurlu, iş güç sahibi ve yarına güvenle bakan şehirliler, toplumlar yaratmak için yola çıktık. Yürüyoruz. Yerel hizmetlerin her kademesinde sosyal adalet ve fırsat eşitliği için bu yoldayız. Yerleşim yerindeki tüm insanları tanıyan, sorunlarını ve yollarını bilen adaylarla yola çıktık, adayımızla karşınızdayız. Laik, demokratik Cumhuriyet devrimlerinin tüm kazanımlarını Saray’ımızda da yaşamak için bu yoldayız. Bizim Saray’ımızda amaçlarımız huzurlu, sağlıklı ve mutlu yaşamaktır. Bu amaç için bu yoldayız. Biliyorsunuz, Büyükyoncalı Beldemiz de mahallelere ayrıldıktan sonra 28 mahalle olarak en uç Safaalan kasabasından Sofular’a kadar 45 km’lik bir alan içerisinde yıllardan beri kardeşçe yaşamaktayız. Siz Samsunluların Saray’ın imar yapısında büyük hizmetleri vardır, hepinize çok teşekkür ederiz.”

“BANA GÜÇ VE CESARET VERDİNİZ”

Saha çalışmalarında CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş’e tam destek veren Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban şöyle konuştu:
“Öncelikle bizi coşkulu bir şekilde konuk eden Dernek Başkanı ve yöneticilerini Belediye Başkanınız olarak yürekten selamlıyorum. Ülkemizin güzel insanları, özellikle ben bütün seçim çalışmalarında, Belediyenin etkinliklerinde olsun Samsunlu vatandaşlarımızla, işçilerimizle ustalarımızla bir araya geldiğimizde bir vefa borcunu hep dile getirmişimdir. O da şudur. Ülkenin dört bir yanından Samsun’dan bölgeye gelerek ekmek davasına bu Saray’da çok güzel konutlar inşa ettiniz. O konutlarda Saray halkı sağlıklı konutlarda yaşamlarını sürdürüyor. Çok emekleriniz var, Allah sizlerden razı olsun. Zaten Cumhuriyet’in temeline harcına da Mustafa Kemal Samsun’dan başlamıştı. Cumhuriyet’in harcında Samsunlular’ın alın teri ve emeği var. Saray’ın bu güzel konutlarında da Samsunlu kardeşlerimizin emeği, alın teri var. İki dönemdir ben Belediye Başkanıyım, daha önce esnaflık da yaptım. Esnaflık yıllarımdan olsun, iki dönem Belediye Başkanlığı döneminde olsun kardeşlerimin sizlerin çok büyük desteğini gördüm. Bana güç ve cesaret verdiniz. Zorlu günlerde sizler alt yapı işlerini çok iyi bildiğiniz için Başkan zor işler ama sen bunu başaracaksın biz de destek olacağız dediniz Allah razı olsun hepinizden. Saray’ın temel sorunlarını sizlerin de desteğiyle başarmış olduk alt yapısını, içme suyunu hesapta yokken doğal gazını. Saray’a temiz enerji termalleri kazandırdık. Bizden sonra da bu bir bayrak yarışı. Ben özellikle 10 yıl Belediye Başkanlığı döneminde bize destek veren öncelikle beni aday yapan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezine, partime, parti üyelerime, karda çamurda beraber yürüdüğüm yol arkadaşlarıma, yoldaşlarıma böyle onurlu bir göreve beni getirdikleri için yürekten teşekkür ediyorum. Ben haklarımı helal ediyorum Saraylılara, inanıyorum ki sizlerde bana haklarınızı helal edeceksiniz. Bu bir mücadeledir bayrak yarışıdır.

“BURADA SARAY’IN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKANLARI GÖRÜYORUM”

Gerçekten Türkiye zor günler yaşıyor. Ülkemiz yaşanan sıcak gelişmeler karşısında ekonomisinden tutun siyasal ve yönetim alanına kadar her alanda ciddi sıkıntılar yaşıyor. Birlik olma zamanı, omuz omuza olma zamanı. Tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda bu ülkenin zor günlerinde halkımızın bir araya gelişi gibi, Samsun’da atılan adımlar gibi biz de ülkemizin geleceğine, Saray’ımızın geleceğine ve Cumhuriyet’in geleceğine hep birlikte sahip çıkmalıyız. Bu anlamda genç yaştan tanıdığım, bizlerin öğrencisi olan pırıl pırıl bir evladımız var. Ben inşallah Allah’ın izniyle, sizlerin desteğiyle ve Saraylıların desteğiyle sosyal demokrat belediyeciliğin bayrağını, deneyimlerini bu genç başkanımıza devredeceğim. Benim de siyasal yaşamımda en onurlu işlerden biri de siyasal öğretmenin siyasal öğrencisine böylesine anlamlı bir görevi devretmek olacak. Pırıl pırıl gençleri görüyorum, Cumhuriyet’e sahip olan çocuklarımızı görüyorum. Gözlerinizde Mustafa Kemal’i, Samsun’a çıkanları ve Kurtuluş Savaşı’nı gerçekleştirenleri görüyorum. Saray’ın ve ülkenin geleceğine sahip çıkanları görüyorum.

PUSULAM CUMHURİYET HALK PARTİSİ’DİR

Bir konuyu özellikle anlatmak istiyorum. 10 yıllık Belediye Başkanlığım döneminde izin kullanmaya zamanım olmadı. İlk defa bir haftalık izni geçen hafta kullandım. İki gün önce basına açıklamam oldu. 10 günlük sürede beni uçurmuşlar, çok yerlere Başkan yapmışlar. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin onurunu, Başkanlık onurunu taşıyorum. Siyasal yaşamım, yol haritam ve yön haritam sonuna kadar Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Pusulam Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Hangi siyasal görüşte ve partide olursa olsun yan yana gelmek zorundayız. Bu bizim tarihi görevimizdir. Bu tarihi görevimize omuz omuza, yan yana Saray’da Cumhuriyet’e sahip çıkacağız başkan adayımızla.”


“KARANLIĞIN EN YOĞUN OLDUĞU ZAMANLAR, SABAHA EN YAKLAŞTIĞIMIZ ZAMANLARDIR”

Başkan Çoban’ın ardından edebi bir dille konuşmasını gerçekleştiren CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş şunları ifade etti: “Çok sevgili hemşerilerim, sivil toplumun Saray’da en güzel örneklerinden birisini kardeşçe ortamlarda yıllardır sergilemekte olan ekmeğini malasının ucunda, keserinin ucunda kazanan, alnındaki terle, ellerindeki nasırla burada yaşam mücadelesini veren ve bu toprakları daha da mübarek kılan eniştesi olmaktan gurur duyduğum Samsun’un Vezirköprüsü’nün güzel insanları hepinizi en içten duygularımla selamlıyorum. Zaman ve mekan bilhassa yerel siyasetçiler için böylesine anlamlı kıpır kıpır bir topluluğu çok azına nasip eder. Rabbime şükürler olsun ki böylesi bir topluluk huzurunda konuşma yapmak bana kısmet oldu. Heyecanımız benim üzerimden rahatça okunur. Beni de aşan bir heyecan vardı, yılların öğretmeni benim öğretmenim Sayın Akın Aytaç’a ve yine siyasetteki öğretmenim Sayın Nazmi Çoban’a da sirayet eden bir heyecan vardır. Bu heyecan boşuna değildir. Bu heyecan, çok şeylere gebe vakitlerin öncü saatinde olduğumuzun göstergesidir. Saray’ımız için çok güzel zamanlar sıyrılıp gelmektedir. Çünkü karanlığın en yoğun olduğu zamanlar, sabaha en yaklaştığımız zamanlardır. Bizler dertleriyle dertlendiğimiz, kız alıp vermek hususunda ve acılarımızı ve sevinçlerimizi paylaşmak hususunda yıllarımızı hep bir arada müştereken ortaya koyduğumuz Samsunlu hemşerilerimizle böylesi bir heyecanı paylaşmaktan gurur duyuyoruz. 19 Mayıs ruhunu siyasi liderlerimin de az önce söyledikleri gibi hep beraber yaşamak ve yaşatmak üzere Samsunlular Derneği’nde olmak büyük bir bahtiyarlıktır.

İLK ADIMIMIZI BURADA ATMAYI SEÇTİK

Hangi duvar yıkılmaz sorular doğruysa ve bir gün gelirsek hangi kent güzelleşmez diyorum. Doğru soruları sormak zamanıdır. Büyük bir gönül duvarını yıkmak üzereyiz. Gönüller arasında duvar kurulmuştu. Oysaki hiç gerek yok. Bakın kaynaşmamamız için bir arada olup Saray’ı Türkiye’ye model olacak bir ilçe yapmamamız için hiçbir sebep yok. Bugüne kadar yıllarca gözlemledik, yok aslında birbirimizden hiç te farkımız. Ancak terminolojide belki sigara kâğıdının girmeyeceği kadar ayrımlar giriyor. Ve bunlar da yıldan yıla erimekte. Çok güzel bir kasaba Saray’ımız. Göç alıyor ama hazmetme kapasitesinde göç alıyor. Ortaya yeni bir harman geliyor. Ortaya yeni bir Saraylı kültürü koyuyoruz. Bu, Türkiye’miz için çok güzel bir modeldir. Kontrolsüz göçün tahribatı, çarpık kentleşmenin izleri burada çok fazla yoktur. Hal böyle olunca çok elverişli bir noktadan bugünden yarına sıçramak her şey ama her şey mevcuttur. Yeter ki solmasın sol mememizin altındaki cevahir. Yeter ki eksilmesin gözlerinizdeki şu fer. Her şey ama her şey çok küçük dokunuşlarla seferberlik havası içinde şuanda gördüğümüz bir gönül kalkışması, bir temaşa havası içinde çok yakın zamanda ilk altı ayda bütün etkilerini Saray sathında gösterip önce bölgemize sonra ülkemize örnek olacak mahiyette burada sergilenecektir. Birbirimizden fazla gereksinim duyduğumuz hiçbir şey yoktur. Saray’da şuanda siyasal öncülerimin de söylediği gibi Arif Başkanımın daha evvelinden İlyas Başkanımın, Osman Başkanımın, Ali Kavlak Başkanımın ve Halil Başkanımın burada en güzel örneklerini verdikleri üzere bizler kaynaşmak adına huzurlarınızdayız. Çok güzel şeylerin habercisi şuan buradaki topluluk. İlk adımımızı burada atmayı seçtik. Sizler de bu davetimizi kabul ettiniz. Henüz siyasal propaganda dönemi bütün mahiyetiyle hazır değil biliyorsunuz süreç olarak. Şimdilik bu muhteşem, insanı soluksuz bırakan, heyecanımızı arttıran ve heyecanı büyük bir kinetik enerjiye dönüştüren dostane karşılamanız için bu toplumsal geleneğimizin en üstün, en mahir en ferasetli örneğini burada bize sergilediğiniz için minnettarlığımızın size baki kalacağını söylüyor, saygılar ve sevgiler sunuyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Saray Gazetesi’nde yer alan yazılar kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek kullanılabilir.

escort izmirizmir escortporno izleizmir escortescort antalyapornotürk pornobursa escort