İYİ Parti tarafından Meclis’e sunulan emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının çözümüne dair araştırma önergesi yine kabul edilmedi. AKP-MHP engeline takılan önergeyle ilgili sosyal medyadan açıklamada bulunan CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, “Emeklilikte yaşa takılanlar, siyasi hesapların kurbanı oldu!” dedi.

MHP ÇEKİMSERDİ, BU SEFER RET VERDİ
İYİ Parti’nin emeklilikte yaşa takılanlar için hazırlanan kanun tasarısı yine AKP ve MHP engeline takıldı. İYİ Parti’nin tasarının Meclis gündemine alınması için Muğla Milletvekili Metin Ergun imzası ile verdiği dilekçenin ardından Meclis Genel Kurulu’nda yapılan oylamada AKP ve MHP’nin ‘ret’ oyu verdiği tasarının bir kez daha Meclis’ten döndüğü bildirildi.
AYGÜN: EYT’LİLER SİYASİ HESAPLARIN KURBANI OLDU
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun sosyal medya hesaplarından konuya ilişkin yaptığı paylaşımda, “Emeklilikte yaşa takılanlar, bir kez daha AKP ve MHP’ye takıldılar. MHP, bu kez çekimser kalmadı, önergeyi tümden reddetti. Emeklilikte yaşa takılanlar, siyasi hesapların kurbanı oldu!” ifadelerini kullandı.