Cumhuriyet Halk Partisi Saray İlçe Kadın Kolları seçimi Cumartesi günü 14.00-18.00 saatleri arasında parti binasında yapıldı. Tek listeyle gidilen seçimlerde 91 kadının oyunu alan Fatma Aslan CHP Saray Kadın Kolları Başkanlığı’na seçildi. 3. kez başkanlığa seçilen Aslan, yaptığı teşekkür konuşmasında, “Mayasında Kuva-yi Milliye ruhunun; mayasında bağımsızlık ateşinin, mayasında Atatürk’ün alın terinin bulunduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin böylesine önemli bir görevine beni ve ekibimi layık görmenizden dolayı gururluyum, onurluyum, hepinize müteşekkirim; sağ olun, var olun” ifadelerini kullandı.

CHP Saray Kadın Kolları Başkanı Fatma Aslan Cumartesi günü yapılan seçimlerde güven tazeledi.
İLÇEMİZE, PARTİMİZE HAYIRLI OLSUN
Parti binasında 14.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşen seçimde açılış konuşması Fatma Aslan yaptı. “Cumhuriyet Halk Partisi Türk halkının var olma iradesinin adıdır, bağımsızlık aşkıdır, özgürlük sevdasıdır” diyerek konuşmasın başlayan Aslan, şunları ifade etti:
“Yerel  örgütlerde  yöneticilik  yapmak  sorumluluk  gerektirir. Zordur, yorucudur. Bu yorucu görevde bugüne kadar yanımda olan desteğini esirgemeyen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Zaman çabuk geçiyor, sizlerin bize vermiş olduğu görev süresinin sonuna geldik. Bugün yapacağımız olağan kongremizde gelecek 2 yılda partimize hizmet edecek kadın kolları başkanımız ve yönetimini seçeceğiz. Sonucun ilçemize, partimize hayırlı olmasını diliyorum.”
BAŞARIDA YOĞUN VE İÇTEN ÇALIŞMAMIZIN PAYI BÜYÜK
Aslan’ın ardından Kadın Kollarının faaliyet raporunu okuyan Hande Soydan, şunları dile getirdi:
“İlçe Kadın Kolları başkanımız Fatma Aslan öncülüğünde bizler politik ajandanın her satırının azami doluluk arz ettiği 2016 ve 2017 yıllarında ana kadememiz ve gençlik kollarımızla ilçe bazında tam bir uyum ve eşgüdüm içinde çalışmalar yürüttük. Bu süreç zarfında bizler kadın kolları olarak hangi eylem ve aktivasyon içinde olmamız gerekiyorsa bütün gücümüzle mutlaka oradaydık. İki genel seçim ve bir referandum seçiminin yaşandığı bu dönemde biz gecemiz gündüzümüze katarak sahada ve alanlardaydık. Kapı kapı dolaştık, hemen herkese ulaştık. Haklı sesimizi vakur bir cumhuriyet kadın edasıyla ilçemizin en ücra köşesine varasıya duyurduk. Son iki seçimin en başarılı ilçelerinden biri olduysak, bu haklı gururda, böylesine yoğun ve içten çalışmalarımızın da payı ve tesiri büyüktür.
HER ADIMIMIZI CUMHURİYET İÇİN ATIYORUZ
Partimizin önemli gün, anma ve merasimlerinde, ulusal ve dini bayramlarımızda, kadın haklarına dair bütün aksiyonlarda, adalet yürüyüşlerinde ve kurultayında, görev alanımıza yâda parti menfaatlerine dâhil sayabilecek bütün eylem ve etkinliklerde olmamız gereken yerdeydik ve yapmamız gerekeni yaptık.  Ev ve hasta ziyaretlerinde, asker ve hac uğurlamalarında bulunduk. Üyelerimizle koordinasyon sağladık. Seçim süreçlerinde aylar boyunca parti binamızı açık ve etkin tuttuk. İmza kampanyaları yürüttük, basın açıklamaları yaptık. Partimize tırnak ucu kadar yarar getirecek bir şey uğuruna kilometrelerce yollar aşındırmaktan geri durmadık. Çünkü biz Saray’da sokakların nabzını değiştiren her adımımızı halkımız, hakkımızı cumhuriyetimiz ve üzerimizde bakışlarını her daim hissettiğimiz en güzel, en mavi bir çift göz ve onun soylu mirası için attığımız hiç bir zaman unutmadık.”
KADINLARIMIZIN HER YANINDA OLDUK
Soydan’ın konuşmasının ardından Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban kısa bir konuşma yaparak, Fatma Aslan ve ekibine başarılar diledi. CHP’de Kadınların ve gençlerin her zaman en önde olması gerektiğini ifade eden Başkan Çoban, “Partimizin yükünü omuzlayan kadın kollarımızın sadece bugün değil, her zaman yanında olduk. Elimizden ne geliyorsa desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
HEDEFİMİZ 2019’DA YERELDE VE GENELDE CHP İKTİDARI
Seçim öncesi son konuşmayı yapan CHP Saray İlçe Başkanı Demir Ali Demirel, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:
“İlçe kongre sürecimizi Gençlik Kolları seçimlerimizin ardından bugün gerçekleştirdiğimiz kadın kolları seçimi ile tamamlıyoruz. 2019’da yerelde ve genelde CHP iktidarı sloganıyla geçirdiğimiz bu süreç partimize güç kazandırmıştır. Birlik ve beraberlik içinde 2019 hedeflerimize emin adımlarla yürüyeceğiz. Kongre süreçlerine katılan delegelerimize ve partililerimize teşekkür ediyorum. Kadın ve Gençlik Kollarında sorumluluk alan arkadaşlara da başarılar diliyorum.”

91 KADIN OY KULLANDI
Yapılan konuşmaların ardından CHP’li kadınlar başkanlarını seçmek için sandığa gitti. Fatma Aslan’ın tek listeyle katıldığı seçimde 91 kadın oy kullandı. Bütün oyların geçerli sayıldığı seçim sonucunda Fatma Aslan 3. kez CHP Saray Kadın Kolları Başkanlığına seçildi.
ASLAN TEŞEKKÜR ETTİ
2 yıl süreyle Başkanlık görevini yürütecek Fatma Aslan teşekkür konuşmasında, şu ifadeleri kullandı:
“Aynı acıyla kahrolup, aynı umutla hayata sarıldığımız sevili yol arkadaşlarım. Bugün bizi böylesine coşkulu, böylesine gururlu kılan heyecanlarımız boşuna değildir. Boşuna değildir bugün yüreğimizin kıpır kıpır oluşu; içimizin kıvançla, sevinçle, doluşu, çünkü biz; nazımın dediğince, ‘çok uzaklardan geliyoruz, çok uzaklardan!’ ve koparmadık bağımızı çok uzaklarla. Çünkü biz dünyanın en asili en soylu kurtuluş mücadelesinden geliyoruz ve bizim daha gidecek çok yolumuz ve bizim daha diyecek çok sözümüz var. O mübarek ellerinizle omzumuza yüklediğiniz yük ağır ve kutsaldır. Mayasında Kuva-yi Milliye ruhunun; mayasında bağımsızlık ateşinin, mayasında Atatürk’ün alın terinin bulunduğu Cumhuriyet Halk Partisinin böylesine önemli bir görevine beni ve ekibimi layık görmenizden dolayı gururluyum, onurluyum, hepinize müteşekkirim; sağ olun, var olun.”