13 C
Saray

Flipper Spor Kulübü Avrupa’da yine kürsüde

En Çok Okunanlar

6. WT Presidents Cup (Dünya Başkanlık Kupası) Milli Takımlar ve kulüp bazında 2000’e yakın üst düzey sporcunun katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi. Flipper Spor Kulübünün 3’ü Milli Takım, 3’ü de kulüp adına turnuvaya katılan sporcuları yine kürsüdeydi

68 kg Genç Erkeklerde Flipper Spor Kulübü adına yarışan Ozan Toytoğlu, 1. Turda Ukraynalı, Çeyrek Finalde Yunan rakibini yendi. Yarı Finalde son saniye aldığı cezayla kaldığı uzatmada altın vuruşla 1.olan İspanyol rakibine yenildi ve üçüncü olarak bronz madalya kazandı. Ayrıca Toytoğlu 2022 Ümitler Avrupa Şampiyonasına direkt katılım hakkı elde etti.

63 kg Genç Bayanlarda bu sene Flipper Spor Kulübü’ndenİstanbul’a transfer olan Işıl Zafer 5 maçını da rahat kazanarak altın madalyanın sahibi oldu. O da 2022 Ümitler Avrupa Şampiyonasına direkt katılım hakkı elde etti.

Çeyrek finale çıkma başarısı gösteren büyük erkek +87 kg Oğuz Tokgöz ve Genç Bayan 52 kg İdil Zafer 1. olan rakiplerine yenilerek turnuvayı 5. sırada tamamladılar.

Dünya Başkanlık Kupası’da sporcularının elde ettiği başarıyı değerlendiren Flipper Spor Kulübü Milli Antrenörü Uz. Dr. Oğuzhan Tokgöz, “Yine bir Uluslar arası önemli bir turnuvada daha Ülkemizi ve Kulübümüzü en iyi şekilde temsil eden sporcularımız Kürsüye  çıkarak Bayrağımızı dalgalandırdılar. Ozan’ın madalyasına sevinirken şampiyonluğu son anda kaybetmesine de üzüldük. Işıl yine her zamanki yerini aldı. 5.olan Oğuz ve İdil ile 2. Turda yenilen Azra Sıralamada ilk sırada olan rakipleriyle güzel maçlar yaptılar. İlk defa Milli olan Gülbahar ise ikinci turda yenildi ama gelecek vaat etti. Sırada Ekim ayında düzenlenecek Gençler Türkiye Şampiyonası var. İnşallah oradan da güzel sonuçlarla dönmeyi hedefliyoruz” dedi.

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler