21.7 C
Saray

Flipper Spor Kulübü sporcuları yine Milli Takım’da

En Çok Okunanlar

Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonası 18-22 Ocak tarihlerin Konya’da yapıldı. 73 ilden 632 kulübe bağlı 1559 sporcunun mücadele ettiği Şampiyonada 5 sporcuyla katılan Flipper Spor Kulübü yine Milli takıma sporcu verdi

+87 kg Oğuz Tokgöz ilk maçta sakatlanmasına rağmen 3 maç kazanarak Çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde sakatlığı tekrarlayınca maçtan çekilerek Şampiyonayı 7. sırada bitirdi.

4. turlarda yenilen 53 kg İdil Zafer 9. ve 68 kg Ozan Toytoğlu 13. Sırada,  3. turlarda yenilen 49 kg Tuğçe Tokgöz 18., Azra Çavuş 21. sıralarda turnuvayı tamamladılar.

 Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına yarışan sporcumuz Işıl Zafer 62kg Türkiye İkincisi oldu.

Şampiyonayı değerlendiren Flipper Spor Kulübü ve Milli Takım Antrenörü Uz. Dr. Oğuzhan Tokgöz, ”Küçüklükten beri yetiştirdiğimiz sporcularımız adım adım yükselerek artık Büyükler Kategorisine geçtiler. Esas er meydanı burası ve burada da varız diyoruz.  Oğuz ilk maç talihsiz bir sakatlık yaşamasına rağmen 3 maç aldı ve çeyrek finalde son 5 yılın şampiyonu ile başa baş maç yaparken tekrar sakatlandı. 3 hafta sonraki uluslar arası maçı düşünerek maçtan çekmek zorunda kaldım. İdil ilk 3 maçını ilk raundlarda nakavtlarla alırken 1.olan sporcuya son anda yenilerek 9.’lukta kaldı. Ozan, Tuğçe ve Azra da başarılı maçlar çıkarıp bizi en güzel şekilde temsil ettiler. İBB adına yarışan Işıl da 7. maçında, finalde Tecrübeli rakibine son anda yenilerek şampiyonluktan oldu.

Yıldızlar, Gençler, Ümitler Kategorilerinden sonra Büyükler de Milli Takıma girme başarısı gösteren Oğuz 8. defa Milli olarak Şubat ayında Antalya’da yapılacak 9.Turkish Open’a Katılmaya hak kazandı. Işıl da 14.defa Milli Formayı Arnavutluk’ta yapılacak Başkanlık Kupasında giyecek.

İnşallah oralardan da güzel sonuçlarla geleceğiz. Ülkemizi, İlimizi ve İlçemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz” dedi.

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler