Dünya Şampiyonasına katılacak sporcularımızı belirlemek için Yıldız Milli Takım Seçmesi 8-10 Temmuz tarihleri arasında Ankara’da yapıldı. Kilolarında en iyi dereceleri alan 16’şar sporcunun mücadele ettiği seçmelerde Flipper Spor Kulübü’nün Türkiye ikincisi sporcuları Şeyma ve Zeynep Hacıoğlu kardeşler de yer aldı.

29kg Zeynep Nisa Hacıoğlu Yarı Finalde Ordu’yu 15-13 yenerken Finalde İstanbul’a 24-17 yenilerek seçmeyi İkinci sırada tamamladı. 33kg Şeyma Elif Hacıoğlu Yarı Finalde Manisa’yı 38-23 yenerken Finalde Bilecik’e 21-8 yenilerek Seçmeyi İkinci sırada tamamladı.
“BİZ ÇALIŞMAYA, MADALYALAR ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ AMA NEREYE KADAR”
Flipper Spor Kulübü Milli Antrenörü Oğuzhan Tokgöz şunları ifade etti:
“Yine tamamen kendi imkanlarımızla Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazanmak için geldiğimiz bu seçmede maalesef sporcularım yine ikinci oldular. İkincilikler artık bizi çok mutlu etmiyor. Özellikle Zeynep önde götürdüğü Finali vererek büyük bir şansı kaçırdı. Ama Henüz yıldızlardaki ilk yıllarında aldıkları bu başarılar ile artık ikisi de her zaman üst sıralarda olacaklarını gösterdiler. Sporcularımı tebrik ediyorum. 10 günde iki zorlu maçı da başarıyla tamamladılar. Onlarla gurur duyuyorum. Belediye, kamu, özel destekli kulüplere karşı kısıtlı imkanlarımızla yarışıyoruz. Tekirdağ il olarak zaten bu konuda çok geride hatta hiç yok. Ama diğer illeri bir yana koyarsak Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı başarılı sporculara kulüplere destek yağdırıyor. Ne diyeyim bu bizim eksiğimiz değil. Öyle veya böyle biz çalışmaya, yarışmaya, madalyalar almaya, Ülkemizi temsil etmeye devam edeceğiz, ama nereye kadar. Şimdi de 12-16 Temmuz Türkiye Ümitler Taekwondo Şampiyonası için Sivas’tayız. İnşallah güzel haberlerle döneceğiz.