6.7 C
Saray

Flipper’dan 8 Tekirdağ şampiyonluğu

En Çok Okunanlar

Liselerarası Tekirdağ il seçmesi 8 Ocak Cumartesi Muratlı Spor Salonunda yapıldı. Flipper Spor Kulübü sporcuları 8 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya ile okullarını zirveye taşıdılar

İl seçmelerine damga vuran Flipper Spor Kulübünün Milli Antrenörü Uz. Dr. Oğuzhan Tokgöz, şunları kaydetti:
”Pandemi dolayısıyla iki yıldır Tekirdağ’da Taekwondo organizasyonu olmuyordu. Kaldığımız yerden devam ediyoruz. 11 siklette yarışan 12 sporcumuz da kürsüde yer alırken, 8 Tekirdağ Şampiyonu daha çıkarmanın gururunu yaşıyoruz. Okullarımıza hayırlı olsun.

Okul sporlarında okulları adına yarışan sporcularımız Son 7 yılda 62 Tekirdağ Şampiyonluğu kazanırken Okullarını 6 kere Türkiye Şampiyonu, 4 kere Türkiye İkincisi yaptılar. Bu dereceler Trakya’da başka hiçbir ilde yok, başka hiçbir branşta da yok.  Ama maalesef Öğrencisine sahip çıkan, ilgilenen okullarımız olduğu kadar, görmezden gelenler de oluyor. Zaten Kulüp olarak Dünya Avrupa Şampiyonu çıkardığımızda bile Şampiyonlara sahip çıkılmıyor, onore edilmiyorlar, bari Okullarımız kendi öğrencilerine sahip çıksın, desteklesin. Sonuna kadar öğrencisinin yanında olan okullara teşekkür ederim.

Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi adına yarışan 5 sporcumuzdan İdil ve Işıl Zafer kardeşler Pandemi öncesi yapılan son Türkiye şampiyonasında 2019’da Okullarını Türkiye Şampiyonu yapmışlardı. Beklendiği gibi İdil Zafer 55 kg, Işıl Zafer 68 kg da altın madalya alırken bir diğer milli sporcumuz Zeynep Nisa Hacıoğlu da 42 kg’da altın madalya kazandı. Ayrıca 55 kg Mercan Burhan Gümüş, 46 kg Ceren Erden Bronz madalya kazandı.

Özel Saray Anadolu Lisesi adına yarışan 3 sporcumuzdan Milli sporcumuz Ozan Toytoğlu 73 kg da, Kardelen Pehlivan 63 kg’da altın madalya kazanırken Ekin Savaş +68 kg’da bronz madalya kazandı.

Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi adına yarışan 2 Milli sporcumuz Şeyma Elif Hacıoğlu 44 kg da, Gülbahar Dumancı 49 kg’da altın madalya kazandılar. MEAAL 2014-18-19 yıllarında Türkiye İkincisi olmuştu

Ayrıca Saray dışındaki Liselerde okuyan sporcularımızdan Kapaklı Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesini temsil eden Arda Çavuş 51 kg da altın madalya kazanırken, Tekirdağ Ebru Naim Fen Lisesini temsil eden Ayda Nehir Selçuk 59 kg’da Bronz madalya kazandı.

Tekirdağ Şampiyonu 8 sporcumuz 5-7 Mart tarihinde Afyon’da yapılacak Batı Grubunda Finallere çıkmak için mücadele edecekler. Sporcularımıza başarılar dileriz.”

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler