Maçtan maça başarıdan başarıya koşan Flipper Spor Kulübü Taekwondocuları yine bir Tekirdağ seçmesinden madalyalarla döndüler. 17 Şubat günü Muratlı’da liselerimizi okullar arası Türkiye Şampiyonalarında temsil edecek sporcuları ve Anadolu Yıldızlar Ligi’nde mücadele edecek Tekirdağ takımını belirlemek için İl seçmeleri yapıldı. Okulları adına yarışan 6 sporcumuz 4 Altın, 1 Gümüş ve 1 Bronz madalya kazanırken Anadolu Yıldızlar Ligi için yarışan 10 sporcumuz 3 Altın, 5 Gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.

FLİPPER MADALYALARI TOPLADI
17 Şubat’ta Muratlı’da liseler arası Türkiye Şampiyonalarında temsil edecek sporcuları ve Anadolu Yıldızları Ligi’nde mücadele edecek Tekirdağ takımını belirlemek için il seçmeleri yapıldı. Okulları adına yarışan 6 sporcumuz 4 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanırken, Anadolu Yıldızlar Ligi için yarışan 10 sporcumuz 3 altın, 5 gümüş ve 1 bronz madalya kazandılar. Okullar Seçmesine katılan Flipper Spor Kulübü Sporcuları MEAAL öğrencisi 78kg Oğuz Tokgöz, ÖSAL öğrencisi 63kg Ozan Toytoğlu, ANEAL öğrencileri 49kg İdil Zafer ve 59kg Işıl Zafer 1. olurlarken ANEAL öğrencisi 44kg Sıla Dönmez 2., Fatih AL öğrencisi Gökay Yılmaz 3. oldu. 1.olan 4 Öğrencimiz okullarını 21-24 Mart tarihlerinde Bursa’da yapılacak Batı Grubu seçmelerinde temsil edecekler.
Anadolu Yıldızlar Ligine katılacak Tekirdağ Takımında yer almak için yarışan sporcularımızdan 29kg Zeynep Hacıoğlu, 33kg Şeyma Hacıoğlu ve 37kg Ayda Selçuk 1. olurlarken 33kg Ceren Erden,41kg Elçin Bostancı, 44kg Elvin Bostancı, 53kg Kerem Koru, 55kg Ekin Savaş 2., 47kg Kardelen Karabak 3. oldular. 1.olan 3 Sporcumuz Çanakkale’de yapılacak Anadolu Yıldızlar Ligi Marmara elemelerinde Tekirdağ takımında yer alacaklar.
“SARAY’IN GENÇLERİNE FAYDALI OLUP DAHA ÇOK SPORCU YETİŞTİRECEĞİZ”
Flipper Spor Kulübü Milli Antrenörü Uz. Dr. Oğuzhan Tokgöz şunları ifade etti:
“Zorlu bir Uluslar Arası maçın yorgunluğunu atamadan ayağımızın tozuyla İl Seçmelerini de başarıyla tamamladık. Tecrübeli Gençlerimiz Okullarını temsil hakkı kazanırken, Alt yapıdan gelen yeni yıldızlarımız da Anadolu Yıldızları Liginde yarışacak Tekirdağ takımına girdiler. İnşallah bu turnuvalardan da yeni zafer haberleri vereceğiz. Eski Sporcumuz yeni antrenör olan Cihan Duman’ı da kadromuza katarak alt yapımızı güçlendirdik. Artık Saray’ın gençlerine daha faydalı olup daha çok sporcu yetiştireceğiz. Aileler çocuklarının boş zamanlarını nasıl geçireceğini düşünmesinler. İsteyene sağlıklı yaşam, isteyene dünyanın zirvesine giden yol burada.”