2.7 C
Saray

Gazetemize ‘soruşturmayı neden haber yaptın?’ soruşturması!

En Çok Okunanlar

6 Mayıs’ta Üç Fidan paylaşımında bulunan Saray Belediyesi’ne başlatılan soruşturmayı haber yapan Saray Gazetesi’ne soruşturma açıldı. Saray Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla başlatılan soruşturma kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğüne ifadeye çağrılan gazeteci Alper Karahan, ifadesini soruşturmayı başlatan savcıya vermek istediğini belirtti. ‘Soruşturmayı neden haber yaptın?’ soruşturması geçiren Saray Gazetesi’nin, hakkında açılan soruşturmayı haberleştirdiği için yeni bir soruşturmaya maruz kalıp kalmayacağı da merak konusu.

Saray Cumhuriyet Savcılığı, Saray Belediyesi hakkında başlatılan Üç Fidan soruşturmasını haber yapan Saray Gazetesi’ne soruşturma açtı.
KAMUOYUNU BİLGİLENDİRMEK SORUŞTURMA KONUSU OLDU
Soruşturma, kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi amacıyla Saray Belediyesi’nin soruşturmaya konu olan paylaşımının haberleştirilmesinin ardından “Saray Gazetesi’nin Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı sahiplendiği ve övdüğü, uygulanan cezanın haksız olduğunu göstermeye ve devleti küçük düşürmeye çalıştığı” iddiasıyla başlatıldı.
İFADEYE ÇAĞRILDI
Soruşturma kapsamında şüpheli sıfatıyla Saray İlçe Emniyet Müdürlüğüne ifade vermeye davet edilen gazeteci Alper Karahan, soruşturma emrini veren Saray Cumhuriyet Savcısına ifade vermek istediğini belirtti.
BU HABER İÇİN DE SORUŞTURMA AÇILIR MI?
Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi amacıyla yapılan haberler nedeniyle gazetecilerin soruşturmaya uğradığı, Türkiye Gazeteciler Sendikası’na göre 85 gazetecinin hapiste olduğu Türkiye’de, her şeye rağmen sormadan edemiyoruz: Soruşturmanın soruşturmasını haber yapan gazetemize bu haber için de soruşturma açılır mı?

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

spot_img

Saray'dan Haberler