Rusya’nın Anapa kentinden başlayıp Karadeniz altından ilerleyerek Kıyıköy’den karaya çıkaracak olan TürkAkım Doğalgaz Boru Hattı Projesi, Kıyıköy çocuklarının eğitimine ve yetkilendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. 
TürkAkım Projesi’nin Türkiye Foto Muhabirleri Derneği işbirliğiyle düzenlediği Kıyıköy Fotoğraf Atölyesi’nde çekilen fotoğraflar, 4 Ekim Perşembe günü Kıyıköy Atatürk Parkı’nda açılan “Çocukların Gözüyle: Kıyıköy” başlıklı sergiyle görücüye çıktı. Sergi, 4-18 Ekim tarihlerinde Kıyıköy Atatürk Parkı’nda ziyarete açık olacak.
USTA FOTOĞRAFÇILAR KIYIKÖYLÜ ÇOCUKLARLA DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTILAR
Rusya’nın Anapa kentinden başlayıp Karadeniz altından ilerleyerek Kırklareli’nin Kıyıköy beldesinde karaya çıkacak olan TürkAkım Doğalgaz Boru Hattı Projesi, Kıyıköy çocuklarının eğitimine ve yetkilendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Usta fotoğrafçı Cengiz Gümrükçü’nün eğitmenliğini üstlendiği atölyeye Mustafa Seven, Rıza Özel, Tolga Adanalı, Derya Yetim, Necati Savaş gibi Türkiye’nin önde gelen fotoğrafçıları katılarak Kıyıköy çocuklarıyla deneyim ve bilgi birikimlerini paylaştılar.
TÜRK VE RUS ÇOCUKLARI AYNI ATÖLYEDE BULUŞTU
Kıyıköy Ortaokulu ve Anadolu Lisesi’nden 30, İstanbul Puşkin Rus Okulu’ndan 8 katılımcı öğrenci Nisan-Mayıs aylarında gerçekleştirilen atölyeyi tamamlayarak sertifikalarını almıştı.
Bahar aylarında dört hafta sonu süren, Türk ve Rus çocukları bir araya getiren atölyede teorik eğitimin yanı sıra Kıyıköy civarında yapılan fotoğraf gezileri ile pratik çalışmalar gerçekleştirildi.
“SOSYAL SORUMLULUK VE YEREL KALKINMA PROJELERİNE YAPILACAK YATIRIMLARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”
Serginin açılışını yapan Proje Sözcüsü Sander Van Rootselaar, “Kıyıköy Fotoğraf Atölyesi, TürkAkım olarak Kıyıköy ’ün sürdürülebilir kalkınmasına yönelik yatırımlarımızın bileşenlerinden yalnızca biri. Bölgede eğitim, tanıtım ve altyapı alanlarındaki sosyal sorumluluk ve yerel kalkınma projelerine yapılacak yatırımlarımızı sürdüreceğiz,” diye konuştu.
GENÇLERİN GÖZÜNDEN KIYIKÖY FOTOĞRAFLARI İSTANBUL’DA SERGİLENECEK
TürkAkım tarafından düzenlenen atölyeye katılarak fotoğraf makinesi almaya hak kazanan çocukların çektiği fotoğraflar, Kıyıköy ‘ün güzellikleri kadar, Kıyıköylü gençlerin yeteneğini de yansıtıyor. Kıyıköy ’deki sergiye ilave olarak, gençlerin gözünden beldenin güzelliklerini ortaya koyan fotoğraflar yakında İstanbul’da açılacak sergi sayesinde daha geniş bir kamuoyuna ulaşacak.
SERGİ 18 EKİM’E KADAR KIYIKÖY ATATÜRK PARKI’NDA ZİYARETE AÇIK
Sergide yer verilenden daha geniş bir seçkiyle hazırlanan “Çocukların Gözüyle: Kıyıköy” adlı fotoğraf katalogu, Kıyıköy’ü ve güzelliklerini Türkiye’nin her yanında ziyaretçilere tanıtmayı hedefini güdüyor. İlerleyen aylarda atölyede çekilen fotoğraflar Kıyıköy turizminin geliştirilmesi için yine TürkAkım Projesi’nin katkılarıyla hazırlanacak turizm tanıtım materyallerinde de kullanılacak. Sergi, 4-18 Ekim tarihlerinde Kıyıköy Atatürk Parkı’nda ziyarete açık olacak.