Her yıl 15-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Gençlik Haftası, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ve folklor gösterileri ile başladı. Törenin ardından gerçekleştirilen Gençlik Yürüyüşü’nde sağlıklı yaşam için sporun önemi vurgulandı.

ATA’YA ÇELENK SUNULDU
Her yıl 15-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Gençlik Haftası kutlamaları başladı. Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Saray Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından saat 10.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Tören, günün anlam ve önemini belirten şiirin okunması ve folklor gösterileri ile devam etti. Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi folklor ekibi Adıyaman Yöresi Halk Oyunlarını sahneledi. Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi halk oyunları gösterisinden sonra Saray Kaymakamlığı Halk Oyunları ekibi Artvin Yöresi Halk oyunları gösterilerini sundu. Halk oyunları gösterileri izleyenlerden büyük alkış aldı.
HER GÜN 30 DAKİKA YÜRÜYORUZ
Atatürk Alanı’ndaki törenin ardından Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi bandosu eşliğinde Çarşı, İstanbul ve Gürselpaşa caddeleri güzergahında Gençlik Yürüyüşü düzenlendi. Kortejde ‘Her gün 30 dakika yürüyoruz’, 9 Mayıs Çölyak Günü’, 17 Mayıs Hipertansiyon Günü, Aşıyla hastalıkları aşıyoruz pankartları ile sağlıklı yaşam için sporun önemi vurgulandı.
KİMLER KATILDI?
Atatürk Alanı’nda gerçekleştirilen Gençlik Haftası kutlama törenine Saray Kaymakamı Adnan Tezcan, Saray Belediye Başkan V. Fuat Ünal, Ak Parti Saray İlçe Başkanı Samet Derviş, CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Saray İlçe Yönetimi, Saray Belediye Eski Başkanı Nazmi Çoban, Saray İlçe Emniyet Müdür V. Oğuz Günhan, Saray İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Emrah Kaya, Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Uçak, Saray İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Fehmi Çüren, Saray İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Küpeli, Belediye Meclis Üyeleri, Gaziler, Kaymakamlık Daire Amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.