Tekirdağ’da gıda zehirlenmesi yüzünden hastanelik olan bir aile, taburcu edildikten sonra verdikleri ‘şükür yemeği’nde bu sefer yakınları ve komşularıyla beraber zehirlendi.

GIDA ZEHİRLENMESİ25 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI, 4 KİŞİ YOĞUN BAKIMA ALINDI

Tekirdağ’da gıda zehirlenmesi yüzünden hastanelik olan bir aile, taburcu edildikten sonra verdikleri ‘şükür yemeği’nde bu sefer yakınları ve komşularıyla beraber zehirlendi. Akşam yemeği için sarma yapan Asiye Erdal, eşi, çocukları ve annesiyle birlikte karın ağrısı ve kusma şikâyetleriyle hastaneye gitti. Hastanede gıda zehirlenmesi teşhisi konulan aile, bir haftalık tedavinin ardından taburcu edildi. Bunun üzerine hastaneden ayrıldıktan sonra ‘şükür yemeği’ vermeye karar kılan aile, kestikleri adaktan yemek yaparak yakınları ve komşularına dağıttı. Bu kez de aileyle beraber yakınları ve komşuları da gıda zehirlenmesi yaşadı. 25 kişi hastaneye kaldırılırken, dört kişi yoğun bakıma alındı.

“ALLAH BETERİNDEN SAKLASIN”

Yaşananlara anlam veremediğini belirten eş Alaattin Erdal, “Önce sarmadan zehirlendik. Şükür için bir adaklık kestirdik. Sonra yine zehirlendik, komşular da zehirlendi. Allah esirgedi, Allah beterinden saklasın” diye konuştu. Asiye Erdal da yaşadıklarından sonra gıdalar ve gıdaların korunması konusunda daha hassas davrandıklarını ve yemeklerde seçici olduklarını kaydetti.