CHP Denizli Milletvekili Mehmet Göker, Pazar günü Saray’da Belediye Başkan Adayını belirlemek için yapılan eğilim yoklamasını değerlendirdi. Eğilim yoklamasının demokrasi şöleni içerisinde geçtiğini belirten Göker, “Demokraside özellikle katılımcı demokraside üyenin sözüne ve onun söylediklerine kulak vermek önemli” dedi.

“DEMOKRASİ ŞÖLENİ İÇERİSİNDE EĞİLİM YOKLAMASI YAPIYORUZ”
CHP Denizli Milletvekili Mehmet Göker, Saray’daki temayül yoklamasını değerlendirdi. Göker şöyle konuştu:
“Bugün 6 adayımızın yarıştığı bir demokrasi şöleni içerisinde gerçekleşen eğilim yoklaması yapıyoruz. Katılım üst seviyede. Tatsız bir olay da yaşamıyoruz. Demokraside özellikle katılımcı demokraside üyenin sözüne ve onun söylediklerine kulak vermek önemli. Bu anlamda da biz daha önce geldiğimizde buraya yaptığımız tespitlerde Saray ilçesinde yöneticilerin böyle bir talebi vardı. Bu talebe Genel Merkezimiz kayıtsız kalmadı. Bu tarihe bir eğilim yoklaması koydu. Sonuçları hep beraber göreceğiz. Çıkan adayla yolumuza yürüyeceğiz.
“SARAY BU KONUDA ISRARCI OLDUĞU İÇİN BÖYLE BİR KARAR ÇIKTI”
Diğer ilçelerde de bir takım talepler var ama taleplerin ısrarcı ve üsteleyici olmadıktan sonra saman alevi gibi sönüp kalkmasından sonra insanlar bir tarafa yönelim gösterebiliyor. Saray bu konuda ısrarcı olduğu için böyle bir karar çıktı. Bu sonuçlar da karar alınırken ilçelerde biliyorsunuz Tekirdağ’da CHP’nin 12-0 bir üstünlüğü var. Yapılan anketler de buna yön verici nitelikte. O anlamda tekrar bir başka ilçede eğilim yoklaması olur mu eklenir mi bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.”