21.7 C
Saray

Grevdeki işçilere Tekirdağ Valiliği önünde sert müdahale

En Çok Okunanlar

Bel Karper ve Adkotürk işçilerinin Tekirdağ Valisiyle görüşme talebi polisin sert müdahalesi ile sonuçlandı. Çok sayıda işçi gözaltına alındı. Çıkan arbedede çoğu kadın olan işçiler yerlerde sürüklendi

Bel Karper ve Adkotürk patronlarının toplu sözleşme masasına yaklaşmadığı gerekçesi ile grev yapan Tekgıda-İş Sendikası üyesi işçiler, sabah saatlerinde Tekirdağ Valiliği önüne geldi. Yaklaşık 300 işçi Tekirdağ Valiliği önünde oturma eylemi yaptı ve Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ile görüşmek istediklerini belirtti.
POLİS AMİRİ ‘ÇEVİK SÜPÜR’ DİYE TALİMAT VERDİ
İşçilerin valiyle görüşene kadar oturma eylemine devam edeceğini söylemesi üzerine polis müdahale etti. Bir polis amirinin çoğunluğu kadın olan işçileri işaret ederek “Çevik süpür” diye emir vermesi dikkat çekti.  Polisin sert müdahalesi ile birlikte arbede yaşanırken çok sayıda işçi gözaltına alındı. Bazı işçiler yaşanan arbede ezilme tehlikesi geçirdi. Aileleri ile birlikte gelen işçilerin çocuklarının ise korkudan ağladığı görüldü.
100’E YAKIN GÖZALTI
Polisin müdahale anlarına ilişkin görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Tekgıda-İş Sendika Temsilcisi Suat Karlıkaya, 100’e yakın işçinin gözaltına alındığını duyurdu. Polis müdahalesine tepki gösteren Karlıkaya, “Ne yaparsanız yapın yolundan dönmeyecek işçiler. Patronun bir telefonu ile koşa koşa çadıra gelen emniyet sorunun çözümü için şehrin valisine gelen işçiye yaptığına bakın” ifadelerini kullandı.

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler