Yürüttüğü ulusal ve uluslararası projelerle fark yaratan Güngörmez Ortaokulu, yeni bir başarıya daha imza attı. Güngörmez Ortaokulu öğrencileri bu yıl 13.’sü gerçekleştirilecek TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na matematik alanında Gölge Boyundan Dünya’nın çevresinin hesaplanmasını sağlayan ‘Dünya Kaç Bucak?’ projesi İstanbul’da düzenlenecek bölge finaline davet edildi.
GÜNGÖRMEZ ORTAOKULU YENİ BİR BAŞARIYA DAHA İMZA ATTI
Yürüttüğü ulusal ve uluslararası projelerle fark yaratan Güngörmez Ortaokulu yeni bir başarıya daha imza attı. Bu yıl 13.’sü gerçekleştirilecek TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na matematik alanında Gölge Boyundan Dünya´nın çevresinin hesaplanması sağlayan ´Dünya Kaç Bucak ?’projesi İstanbul´da düzenlenecek bölge finaline davet edildi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Güngörmez Ortaokulu Yönetimi şu ifadelere yer verdi:
“Öğrencilerimiz Emirhan Elmaz ve Büşra Çoban’ı Proje Danışman Öğretmeni Tolga Yıldırım’ı kutluyor, finalde başarılar diliyoruz. Bölge Finalleri 25 Mart 2019-28 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenecek.”
ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI NEDİR?
Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından ortaokul öğrenimine devam eden öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında araştırma yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenleniyor. Türkiye ve KKTC’de öğrenim gören tüm ortaokul öğrencilerinin katılabildiği yarışmada öğrenciler biyoloji, coğrafya, değerler eğitimi, fizik, kimya, matematik, tarih, teknolojik tasarım, Türkçe ve yazılım alanlarında hazırladıkları özgün projeler ile katılabiliyor.