Çevre duyarlılığı ve geri dönüşüm konusunda Tekirdağ çapında birinci olan, uluslararası başarılara imza atan, Tekirdağ’ın çevreci örnek okulu Güngörmez Ortaokulu, uluslararası başarılarına bir yenisini ekledi. Güngörmez Ortaokulu, Eko Okullar-Toyota Biyolojik Çeşitlilik Eğitim Projesi kapsamında 2017-2018 eğitim öğretim yılı boyunca yaptığı başarılı çalışmalar sonucunda Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’ndan (FEE) Uluslararası sertifika almaya hak kazandı.

GÜNGÖRMEZ ORTAOKULU’NA ULUSLARARASI ÇEVRE EĞİTİM VAKFI’NDAN SERTİFİKA
Çevre duyarlılığı ve geri dönüşüm konusunda Tekirdağ çapında birinci olan, uluslararası başarılara imza atan, Tekirdağ’ın Çevreci örnek okulu Güngörmez Ortaokulu, uluslararası başarılarına bir yenisini ekledi. Güngörmez Ortaokulu, Eko Okullar Toyota Biyolojik Çeşitlilik Eğitim Projesi kapsamında 2017-2018 eğitim öğretim yılında biyo çeşitlilik ile ilgili yaptığı çalışmalar sonucunda Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’ndan bir sertifika daha almaya hak kazandı.
EKO-OKULLAR TOYOTA BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK EĞİTİM PROJESİ NEDİR?
1.Yerel biyolojik çeşitliliği koruyan ve tanıtan gençler yetiştirmek,
2. Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesinin prensiplerine uygun bilimsel kaynaklar geliştirerek öğretmenlerin biyolojik çeşitlilik ile ilgili eğitim aktiviteleri yapmalarını sağlamak,
3. FEE´nin prensiplerini tanıtmak · Kolay erişim · “Git ve keşfet” ile eleştirel düşünce, “yaparak öğren” ile eğitim yaklaşımı oluşturma · Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesi ve Yeşil Koridor ile uyumlu olma
4. Avrupa Birliği´nin ve Birleşmiş Milletler´in biyolojik çeşitlilik eğitimi hedeflerinin öğrenilmesini sağlamak
5. FEE´nin okul programlarının bir parçası olacak şekilde bir modül oluşturmak
Okullar için oluşturulan materyaller FEE´nin eğitim prensiplerini takip edecek ve sürdürülebilir kalkınma için eğitimin yaşayan örnekleri olacaktır.