Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta 5’i yerli 7 film vizyona girdi. Barış Arduç ve Elçin Sangu’nun başrollerini oynadığı “Mutluluk Zamanı” öne çıkan filmler arasında

1.Mutluluk Zamanı
Asıl sevginin mükemmeliyetle değil kusurların içinde saklı olduğu anlatıldığı ‘Mutluluk Zamanı’; geçmişiyle yüzleşmeden kendi mükemmel hayatını yaratan Mert ve tüm hayatını geçmişte yaşadıkları üzerine kuran Ada’nın hikayesi konu ediliyor. Romantik komedi türündeki filmin başrolünde Kiralık Aşk dizisiyle büyük başarıyı yakalan Barış Arduç ve Elçin Sangu yer alıyor.
2.Umudun Öteki Yüzü
Khelad(Shervan Haji) Finlandiya’ya geldikten sonra burada sığınma hakkı talep eden, ancak reddedildikten sonra yasa dışı yollarla ülkede kalmış Suriyeli bir göçmendir. Yolu kumarbaz restoran sahibi Wikström ile kesişince Helsinki’deki yer altı hayatı da farklı bir seyre girecektir.
3. Yol Ayrımı
Yavuz Turgul’un yönettiği başrolünü Şener Şen’in üstlendiği Yol Ayrımı, tüm hayatını babasından kendisine kalan tekstil imparatorluğunu daha da büyütmeye adayan fakat geçirdiği bir kaza sonucu yaşama karşı bakış açısını değiştiren Mazhar Kozanlı’nın hikayesini anlatıyor.
4. Doğu Ekspresinde Cinayet
Kenneth Branagh’ın yönetmenliğini üstlenip başrolünde yer aldığı Doğu Ekspresinde Cinayet, Agatha Christie’nin aynı isimli klasikleşmiş romanından sinemaya uyarlandı. Senaryosunu ise Michael Green’in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Michael Peņa, Leslie Odom Jr., Penelope Cruz, Willem Dafoe, Johnny Depp, Michelle Pfeiffer ve Daisy Ridley gibi sevilen isimler yer alıyor.
Avrupa’ya yapılan hesapsız bir tren yolculuğuyla başlayan hikaye hızla, şimdiye kadar söylenmiş en şık ve en heyecanlı gizemlerden birine dönüşür. En çok satan yazar Agatha Christie’nin “Murder on the Orient Express” adlı romanından uyarlanan filmde, herkesin şüpheli olduğu bir tren üzerinde mahsur kalan on üç yabancının hikayesi anlatılıyor. Bir adam, katil tekrar saldırmadan önce bulmacayı çözmek için zamana karşı yarışmak zorundadır.
5.Yanlış Anlama
Yönetmenliğini Ulaş Cihan Şimşek’in üstlendiği, Şevket Çoruh ve İlker Ayrık’ın başrollerini paylaştığı Yanlış Anlama, Türkiye ve Azerbaycan’dan iki ailenin beraber geçirdikleri on günü anlatıyor.
6. Sabah Yıldızı
Türk edebiyatının önemli ismi olan Sabahattin Ali’nin yaşam hikâyesini ve Türkiye’nin çalkantılı dönemlerini anlatan belgesel film, Almanya, Bulgaristan ve Türkiye de çekildi. Çekim ve araştırmaları iki yıl sürdü. Belgeselde Sabahattin Ali’nin aşkları, düşünceleri, edebiyatçı yönü araştırıldı ve anlatıldı. Yakın arkadaşlarının yazarın öldürülmesine giden süreci de anlattığı belgeselde faili meçhul cinayetlere de yer veriliyor.
7.Ağır Kelepçe
Yıl 1996. Türkiye’de hala idam cezasının yasal olduğu yıllarda Arkın, işlemediği bir suçtan dolayı idama mahkum edilmiştir. Cüneyt ise aynı hapishanede hafif yaralamadan suçundan dolayı yatmaktadır. Ancak hapisteki haksızlıklara başkaldırdığı için sık sık hücre cezası almaktadır. Arkın da aynı şekilde zaman zaman hücreyi ziyaret etmektedir. Cüneyt’in tahliye edileceği gün, Arkın’ın cezası infaz edilecektir. 2 gün kala bu iki mahkum elleri birbirine kelepçelenmiş halde şehir merkezine nakledilir. Ancak Arkın idam cezası almasına neden olan suçun asıl faili olan Cabbar, suçunu üstlenen Arkın’ın idamdan önce konuşma ihtimaline karşı nakil aracına bir saldırı yapmayı planlamıştır.Yönetmenliğini Cüneyt Faruk Arkın’ın üstlendiği filmin başrollerinde; Faruk Enterli,  Dilara Cambaz,  Cüneyt Faruk Arkın,  Mustafa Eren,  Mehmet Kaçıra var.