Ak Parti Saray İlçe eski Başkanı Hakan Özgül, yerel seçimlerde İyi Parti’yi destekleyeceği yönündeki iddiaları kesin bir dille yalanladı. “Başka bir partiyi desteklemem söz konusu değil” diyen Özgül, “Kimse karnından konuşmasın. Hakan Özgül partisinin ve Cumhur ittifakının arkasındadır. Ak Parti’nin yerel seçimlerden güçlenerek çıkması için var gücümle çalışacağım” şeklinde konuştu.

Ak Parti Saray İlçe eski Başkanı Hakan Özgül, ‘yerel seçimlerde İyi Parti’yi destekleyecek’ şeklindeki iddialara son noktayı koydu.
CUMHUR İTTİFAKI ADAYINI DESTEKLEYECEĞİZ
İddiaların asılsız ve uydurma olduğunu ifade eden Hakan Özgül, Ak Parti dışında başka bir partiyi desteklemesinin söz konusu olmadığını belirterek, “Cumhur İttifakı kapsamında Genel Merkezimizin aldığı kararlar var. Ben bu kararlara sonuna kadar bağlı kalacağım. Ak Parti meclis üyelerini belirliyor. Ben de bu süreçte arkadaşlarıma istişare içindeyim. Saray’ın değişime ve hizmete ihtiyacı var. 30 yıldır ilçemizi yöneten anlayışın Saray’a hiçbir şey katamadığı, Saray’ın gelişimine katkı sağlayamadığı ortada. İktidarın gücünü arkasına alan bir yerel yönetimin Saray’da kısa sürede büyük bir değişime imza atacağı bir gerçek. Bunu başarmak için Ak Parti, meclis üyesi adaylarıyla birlikte sahada olacak, çok fazla çalışarak seçimden en iyi sonuçla ayrılacaktır. Belediye Başkanı seçiminde de Ak Parti Cumhur İttifakının adayını destekleyecektir” dedi.
ADAYLIK BANA NASİP DEĞİLMİŞ
Saray’da Cumhur ittifakı kapsamında MHP’nin aday çıkarmasını da değerlendiren Özgül, “MHP benim yabancısı olmadığım bir camia. 2014 yerel seçimlerinde benim adaylığımla birlikte yapılan çıkış, elde edilen başarı bir noktada MHP’nin aday çıkarmasını sağlamıştır. Adaylık bu seçimde bana nasip değilmiş. Sonuçta nasipten ötesi olmaz. Meclis Üyeliği gibi bir düşüncem yok. Partimizin meclis üyeleri ile birlikte sahada yoğun bir çalışmanın içinde olacağım. 31 Mart seçimlerinden partimizin ve Cumhur İttifakının başarıyla çıkacağına inancım tam” açıklamasında bulundu.
HER ZAMAN ER MEYDANINDA OLACAĞIM
Son olarak siyaset meydanın er meydanı olduğunu ve meydanı asla boş bırakmayacağını belirten Özgül, “Şu yeryüzü er meydanı, gönül sevmez her meydanı, yüreksize yorgan döşek, koç yiğide ver meydanı” dörtlüğü benim için yol gösterici niteliktedir. Bugün Ak Parti’nin bir üyesi olarak er meydanında üstüme düşen görevi yerine getireceğim, sokaklarda, meydanlarda sonuna kadar Ak Parti diyeceğim” şeklinde konuştu.