Saadet Partisi Saray Belediye Başkan Adayı Halil Gören dün saat 14.00’da Atatürk Alanı’nda açık hava toplantısı yaptı. Saadet Partisi’nin milli görüşün temsilcisi olduğunu belirten Gören, “Belediyemiz gelir ve gider dengesini kuramıyor. Biz geldiğimiz zaman Saray Belediyesi’nin çetelesini asacağız. Gelir budur gider budur diye. Yemeyiz, yedirtmeyiz. Sizinle beraber Saray’ı en güzel şekilde idare etmek için çaba sarf edeceğiz”ifadelerini kullandı.

KİMLER KATILDI?
Saadet Partisi Saray Belediye Başkan Adayı Halil Gören, dün saat 14.00’da Atatürk Alanı’nda açık hava toplantısı yaptı. Saadet Partisi’nin Atatürk Alanı’nda yaptığı açık hava toplantısına CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş, CHP Saray Belediye Meclis Üyesi Adayları, CHP Tekirdağ İl Eski Başkan Yardımcısı Abdül Taşyasan, CHP Saray İlçe Yöneticileri, Saadet Partililer ve vatandaşlar katıldı.
“YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ”
Saadet Partisi’nin projeleri hakkında açıklamalarda bulunan Halil Gören’in konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:
“ Bu seçimlere katılan tüm siyasi partilerin belediye başkan adaylarına Cumhuriyet Halk Parti’den Özgen Erkiş kardeşimize, Cumhur İttifakı’ndan Özkan Yaman’a, Ali Özen kardeşimize ve Büyükşehir Belediye Başkan adaylarına da bu seçimlerin hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim. Saadet Partisi, Milli görüş zihniyetinin temsilcisidir. Biz rant ekonomisi yerine yerel kalkınma dinamiklerini yerine getireceğiz. Biz şeffaf, hesap verilebilir bir belediyecilik anlayışı teklif ediyoruz. Yaptığımız işlerde işin ehline vereceğiz. Yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz. Bize emanet edilen mali imkanları belediye mülküne yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız. Hizmetlerde, atamalarda partizanlık ve ayrım yapmayacağız. Kapımız her zaman açık olacaktır. Her hizmette halkımızın kültür değerlerini zenginleştireceğiz. Hizmetlerimizde her işi hızlı, doğru ve estetik bir şekilde yapacağız. Herkesin derdiyle dertlenen, halkıyla bütünleşmiş bir idare sunacağız. İmar uygulamalarında da hiç kimseye haksız rant sağlayamayacağız. Merhametli ve şefkatli olacağız.
“BELEDİYEMİZ GELİR VE GİDER DENGESİNİ KURAMIYOR”
Belediye seçimlerine hazırlanırken Saray’ımızı gezip tahlil ettiğimiz zaman Saray’ımızın önemli sorunları olduğunu tespit ettik. Saray’ımızın hastaneye giden bir yolu var maalesef orası çöplük oldu. Hastaneye giden yolun üstündeki bu çöplüğü kaldırıp yeniden eski haline getireceğiz. Depo ve Fabrika Caddesi’nde çocuk parkı olmasına rağmen ağır vasıtalar geçmektedir. Bu ağır vasıtalara Saray’ın dışından yol verip Saray’ın trafiğini hafifleteceğiz. 50 bine yaklaştık. Büyükşehrimiz var, ilçe belediyemiz var ama maalesef Saray’ımızda bir mezbahamız bile yok. Daha önce bulunan mezbahaya bazı rötuşlarla devam edilebilirdi. Böyle büyük bir belediyenin Vize Belediyesi’nde hayvanları kesiliyor ve Saray’da dağıtım yapılıyor. Bunun en kısa zamanda düzenlenmesi lazım. Biz Saadet Partisi olarak darma duman olmuş Saray Belediyesi’ne çeki düzen vermek için geleceğiz. Bu belediyeye çeki düzen vermek için milli görüşün temsilcisi Saadet Partisi’ne ihtiyaç olduğunu söylemek istiyorum. Belediyemiz gelir ve gider dengesini kuramıyor. Gelirden çok harcama yaparsan, belediyeni iflasa götürürsün. Şuanda maalesef Saray Belediyesi iflasa gelmiş, memurun ve işçinin maaşını veremeyecek duruma gelmiştir. Bakıyoruz, Saray Belediyesi’nde israf almış yürümüştür. Böyle bir belediyecilik anlayışının Saray’a huzur vermesi mümkün değil.
“İLLE DE SANA OY VERMEK ZORUNDA MIYIM?”
Adalet ve Kalkınma Partisi Türkiye’yi idare ediyor. Belediye tahlil edilirken, hükümetimizin de tahlil edilmesi gerekiyor. Bazı arkadaşlar diyor bu belediye seçimi genel konulara değinme. Bu vatandaş sandığa gidecek kendisini idare edeni hiç tahlil etmeyecek mi?  Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı çıktığı zaman konuşma yapmaya birtakım meseleleri saptırıyor. Cumhur İttifakı dışında olan kişilere ‘zillet’ diyor. Böyle bir şey olamaz. Sayın Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanını ben iyi tanıyorum, 10 sene beraber çalıştık. Bakıyorum ne oldu buna sen milli görüş gömleğini çıkarıp başka gömlek giyersen seni böyle yaparlar işte. Türkiye’miz iyi bir durumda değil. Türkiye son 3 yılda 22 milyar dolarlık gıda almış. Biz toprakları zengin bir ülkeyiz. Nedir bu dışarıdan alma hastalığı? Biz neden üretmiyoruz. Maşallah 4 başı mamur milli ve manevi değerlere bağlı bir hükümetimiz var. Böyle mi yönetilecek memleket?  Çıkıp orada milletin önünde ‘zillet’ diyor. ‘Zillet’ ne demek aşağı demek.  Yani size oy vermeyen insanlar ‘aşağı’ mı olacak? İlle de sana oy vermek zorunda mıyım?

“SARAY’I EN GÜZEL ŞEKİLDE İDARE ETMEK İÇİN ÇABA SARF EDECEĞİZ”
Giderleri kesmediğin zaman gelir arttırıcı da önlemler almadığın zaman idareciliği yapamazsın. Saray Belediyesi’nde partizanlık en üst seviyede. Siz hiç belediyede işe girecek insanın form doldurduğunu duydunuz mu? Bu arkadaş bizden geç bakalım. Böyle bir zihniyetle belediye idare olur mu? Biz geldiğimiz zaman Saray Belediyesi’nin çetelesini asacağız, gelir budur gider budur diye. Sizlerle beraber halk meclisleri kurup gelin Saray’ın durumunu bu işi beraber çözelim diyeceğiz. Sizinle beraber hareket edip Saray’ı  en güzel şekilde idare etmek için çaba sarf edeceğiz. Biz Saray Belediye Başkanlığına talibiz. Yemeyiz, yedirtmeyiz. İsrafı keseriz, gelir arttırıcı önlemler alırız. 31 Mart’ta sandığa gittiğiniz zaman bir bakın. Hangisi size uygunsa, hangisi size güzel hizmeti  yapacaksa kalbinizden kimin size hizmet edeceğine inanıyorsanız onu destekleyin.”