AKP Kapaklı İlçe eski Başkanı Salih Bezgin’in yaklaşık iki hafta önce yaptığı kamuoyunda infial yaratan; “Çatlasanız da patlasanız da termik santrali Pınarça’ya yapacağız” açıklamasının ardından yine AKP kanadından termik santralin Pınarça’ya yapılmayacağına dair açıklama geldi. AKP Kapaklı Belediye Meclis Üyesi Metin Kanat, Kapaklı Belediyesi Aralık ayı Meclis toplantısında yaptığı açıklamada, Pınarça’ya yapılması planlanan termik santralin iptal edildiğini ifade etti. Konu ile ilgili kendilerine yazı ulaştığını, termik santralin Pınarça’ya yapılmayacağını ifade eden Kanat, belgeyi kamuoyuyla paylaşmaktan kaçındı.

AKP Kapaklı İlçe eski Başkanı Salih Bezgin tarafından yapılan ve kamuoyunda infial yaratan, “Çatlasanız da patlasanız da termik santrali Pınarça’ya yapacağız” ifadelerinin ardından konu ile ilgili açıklama geldi.
“TERMİK SANTRAL YAPILMAYACAK”
Pınarça’ya termik santral kurulmayacağını, bu konuda yazı geldiğini söyleyen Ak Partili Metin Kanat; “Bunu seçim malzemesi olarak kullanamayacaksınız” diye konuştu. Metin Kanat’ın ‘Termik Santral kurulmayacak’ sözleri üzerine meclis üyeleri ile birlikte kendisini alkışlayan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı; “Pınarça’ya kurulmayacaksa hep birlikte alkışlıyoruz. Ama bunun temelli mi iptal edildiği, yoksa seçim süreci diye ertelenip ertelenmediğini de zaman gösterecek” açıklamasında bulundu.