Geçtiğimiz günlerde Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan’ın Saray ilçesindeki ziyaretiyle gündeme gelen Saray Devlet Hastanesi Yeni Binası’nın ne zaman hizmete gireceği merek konusu. 16 milyon 632 bin TL’ye yapılan ihalenin projesi kapsamında hastanenin yaklaşık 1 yıl önce hizmete girmesi gerekiyordu. Saray Devlet Hastanesi Yeni Binası’nın doktor ve personel yetersizliği sebebiyle mi açılışının geciktirildiği merak konusu. Ramazan FİŞEK – Saray Gazetesi

YAKLAŞIK 1 YIL ÖNCE HİZMETE GİRMELİYDİ

75 Yataklı Saray Devlet Hastanesi’nin  ihalesini üstlenen Doğan Karataş İnşaat Firması’na 2014 yılı Haziran ayında yer teslimi yapılmıştı. Yer tesliminin yapılması ile birlikte 450 gün sürecek inşaat süreci başlamıştı ve yaklaşık bir yıl önce Saray Devlet Hastanesi yeni hizmet binasının açılması bekleniyordu. Saray Halkının uzun zamandır beklediği Devlet Hastanesi Yeni Binası 16 milyon 632 bin TL’ye ihale edilirken hala hizmete neden açılmadığı ise merak konusu.

HASTANE NEDEN AÇILMIYOR (3)VALİ, KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANI BİRLİKTE İNCELEDİ

Geçtiğimiz günlerde Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan’ın Saray’da gerçekleştirdiği ziyaret programı kapsamında incelediği Saray Devlet Hastanesi Yeni Binası, tekrar gündeme taşındı. Vali Ceylan’ın devlet hastanesine gerçekleştirdiği inceleme ziyaretinde Saray Kaymakamı Alp Arslan ve Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’ın yanı sıra Saray protokolünde bulunan kurum kuruluş amir ve müdürleri de yer almıştı. Vali Ceylan, Saray Devlet Hastanesi yeni hizmet binasını gezerek bilgi edinirken binanın Selçuklu mimarisine özgü bir yapısının bulunmasını ve kullanışlılığı açısından uygun oluşunu beğendiğini ifade etmişti.

HASTANE NEDEN AÇILMIYOR (2)VALİ CEYLAN “NEDEN HALA HİZMETE GİRMEDİ?”

Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Saray Devlet Hastanesi yeni hizmet binası hakkında bilgi edindiği yüklenici firma yetkililerine ve Sağlık Müdürlüğü yetkilisine “Neden hala hizmete girmedi? Zaten gecikmiş. Binanın yapımı tamamlanmış. Bir an önce hizmete açılsın.” şeklinde sitem etti. Vali Ceylan’ın bu çıkışına bina yapımını üstlenen firma yetkilileri tarafından bina hizmete hazır cevabı verilirken Sağlık Bakanlığı İlçe Müdürlüğü yetkilisi tarafından gerek cihazların taşınması gerekse tam hizmet verilmesi açısından 2 ay gibi bir süreye ihtiyaç olduğu dile getirildi.

DOKTOR, PERSONEL VE HİZMET EKSİKLİĞİ SEBEBİYLE Mİ?

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer’in bu yıl Çerkezköy’de hizmete giren Devlet Hastanesi Yeni Binası hakkındaki sorunları meclis gündemine taşımıştı. Yüceer, Çerkezköy Devlet Hastanesi Yeni Binasına kavuşsa da personel ve doktor eksikliği sebebiyle büyük ölçekli yapılan Devlet Hastanelerinin yeni hizmet binalarında sağlık hizmeti sıkıntısı yaşandığını vurgulamıştı. Saray Devlet Hastanesi’nin de yapılan yeni binasının personel ve doktor eksikliğinden dolayı mı açılışının geciktirildiği merak konusu.