Saray Belediyesi Kültür, Sanat ve Barış Festivali kapsamında, Saray Belediye Spor Bisiklet Kulübü tarafından düzenlenen “3. Saray Bisiklet Etkinliği”nde yüzlerce bisiklet tutkunu bir araya geldi.

Hayata%20ve%20barışa%20pedal%20çevirdiler[2]GÜZEL GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Bölgemizdeki neredeyse tüm bisiklet kulüplerinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik Saray ilçe merkezinde Atatürk Alanı’nda başladı. Laladere mesire alanında son bulan parkuru tüm katılımcılar başarıyla tamamladı. Çekilişlerin yapıldığı etkinlikte bisiklet, forma ve bandana gibi hediyeler sahiplerini bulurken, güzel görüntülerin ortaya çıktığı 3. Saray Bisiklet Etkinliği yemek ikramı ile sona erdi.

Hayata%20ve%20barışa%20pedal%20çevirdiler1[2]“PEDALLARIMIZI BARIŞ İÇİN ÇEVİRECEĞİZ”

Doğa dostu ve sağlıklı bir yaşam için bisikletin önemine vurgu yapılan etkinlikte Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban da bir konuşma yaparak tüm katılımcılara ve etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Ülkemizde yaşanan vahim ve kalleşçe terör saldırılarına karşı en iyi yanıtın barışın sesini yükseltmek olduğunu ifade eden Başkan Nazmi Çoban şu şekilde konuştu: “Dün gece lanet edilesi bir terör saldırısı yaşadık. Kaybettiğimiz tüm canlarımıza rahmet diliyorum. Ancak şunun bilinmesini isterim ki, bu alçakça saldırılar asla bizi yıldıramayacaktır. ‘Hayata pedal çevirelim’ diyerek başlattığımız bu etkinlik öncesi bu alçakça saldırıyla karşılaştık. Hayata olan sevgimizi asla yok edemeyecekler. Bugün pedallarımızı ayrıca barış için de çevireceğiz. Emeği geçen herkese teşekkürlerimiz sunuyorum.”