26.7 C
Saray

HEMA’da işçi kıyımı mı yaşanacak?

En Çok Okunanlar

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren HEMA Endüstri’de, işten çıkarma yasağının kalkmasıyla birlikte yaklaşık 400 emekçinin işine son verileceği iddia edildi

Gazete Havadis’in haberine göre; HEMA Endüstri’de 400 emekçinin işine son verileceği iddia edildi.

Bilindiği üzere koronavirüs salgınında çalışanların olumsuz etkilenmesini en aza indirmek için 17 Nisan tarihinde firmalara 3 ay boyunca işten çıkarma yasağı getirilmişti. Yasak normalde 17 Temmuz’a kadar devam edecekti. 1 aylık uzatma ile birlikte yasak 17 Ağustos’a kadar uzatılmış oldu.

Yasağın kalkmasıyla birlikte pek çok firmada işçi kıyımlarının yaşanacağı kamuoyunu meşgul ederken, kıyım yapacak firmaların içinde Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren HEMA Endüstri’nin de bulunduğu iddia edildi.

İddiaya göre pandemi sürecinde HEMA Endüstri’de çalışan 400’e yakın işçi yaş veya kronik rahatsızlıklarından dolayı risk grubunda bulundukları için izne ayrıldı. Bu işçiler izindeyken fabrika çalışmalarının aksamadığı, 400 kişi eksikken de aynı verimin alındığı ve işten çıkarma yasağının kalkmasıyla birlikte bahse konu emekçilerin işine son verileceği iddia ediliyor.

Öte yandan Türk Metal Sendikası Kapaklı Şubesi’nin yetili olduğu HEMA Endüstri hakkında kamuoyunu meşgul eden bu iddialardan TMS Kapaklı Şube Başkanı Günay Özden’in haberdar olup olmadığı ise bilinmiyor.

bornova escort bayan

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler