Cumhur İttifakı MHP Belediye Başkan Adayı Özkan Yaman Pazar günü saat 14.00’da Atatürk Alanı’nda geniş katılımlı aday tanıtım toplantısı düzenledi. Aday tanıtım toplantısında coşkulu bir şekilde projelerini anlatan Özkan Yaman, “Saray’ı toparlamak için ne bilime ihtiyaç var ne de matematiğe. Buraya çalışacak insana, hizmete ihtiyaç var. Başka hiçbir şeye ihtiyaç yok.Saray halkımızın bir tek şeye inandığını biliyorum. O da hizmetin zamanla değil, Özkan Yaman’la geleceğine inanıyorum” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Saray İlçe Başkanlığı Pazar günü saat 14.00’da düzenlediği aday tanıtım ve proje toplantısında Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Özkan Yaman ve meclis üyelerini tanıttı.
“BEN DEĞİŞİMİN OLACAĞINA YÜREKTEN İNANIYORUM”
Coşkulu bir konuşma yapan Cumhur İttifakı MHP Saray Belediye Başkan Adayı Özkan Yaman şunları ifade etti:
“ Saray’a dair geleceğimiz için yarınlarımız için hayallerim var benim. Saraylım için yağmurda ıslanmadan, güneşte kavrulmadan, rüzgarda savrulmadan alışveriş yapabilecek İsmail öğretmenimin, fabrikadan gelmiş Fatma kardeşimin çiftçi Ahmet amcamın kısacası Saraylıma yakışacak bir Pazar yeri hayalin var benim. Saray’ımın 3 yıl önce tanıştığı termal su ile çiftçilerimi seralarda buluşturma hayalim var benim.  Saray için çalışan annelerin çocukların güvenle emanet edebileceği bir kreş hayalim var benim. Saray’ımız için yaşlılarımızın sosyalleştirileceği ve huzur bulacağı bir bakımevi hayalim var benim. Soğuk su öncelikli olmak kaydıyla Güneşkaya’da, Kanbursöğüt’te suların pırıl pırıl aktığı içinde çocuk cıvıltılarının eksik olmadığı mesire alanlarının hayali var içimde. Var olan güzellikleri neden kaybettik? Azalttık, bakımsızlaştırdık, ufkumuzu daralttık. Düzgün kaldırımlı asfaltlı yoldan başka bir şey düşünemez olduk. Güzelliğe, yeniliklere şehirleşmeye uzak kaldık.  Yıllardır hep vaatler dinledik, yapılmasını bekledik. Bir alt yapı çalışması yıllardır sürüp gitmekte. Üzerine dökülen asfalt bugün döküldüyse yarın söküldü. Yeni bir yapılan tadilatın da yamasını görür olduk. Jeotermal suya kavuştuk. Saray’da çok şey değişir dedik, sevindik. 3 yıldır bir arpa boyu yol alamadık. Prestij caddesi yapılacak dendi ne kaldırımı, ne aydınlatması ne de tabelası düzene girebildi.Revizyon İmar Planı Bağlar’ın bile kapsama alınmadığı bir döngü içinde hala nihayetlenemeyen bira muammaya döndü. Kaç yıldır kışın çamursuz, yazın tozsuz bir gün göremedik Saray hep aynı hiçbir şey değişmedi demekten kendimizi alamadık. Bu hizmete, bu vurdumduymazlığa bu gidişata dur demeye var mısınız? Ben bu değişimin olacağına yürekten inanıyorum. Yağmurun yağacağına inandığım için ben de Saray’a hizmete talip oldum. Onun için içimde bu inanç var. Onun için bu yolda yürüyorum. Sizlerle birlikte Saray’a hizmet etmek için.
“BİZİM DERDİMİZ SARAY”
Biz yerel seçimlere gidiyoruz. Önümüzde bir yerel seçim startı var. Diğer adayların anlattıkları tek şey var hükümetin politikaları. Anlattıkları tek şey hükümeti kötülemek. Bizim derdimiz ne? Biz yerel seçime gidiyoruz, biz bu süreçte Saray’ı düşünmek zorundayız. Anlatacakları tek Saray olmalı. Saray’ımızın halkı olmalı, Saray’ımızın ihtiyaçları olmalı. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk diyor ya muasır medeniyetler seviyesine çıkacağız. Biz böyle mi çıkacağız Saray’da bu seviyeye. Bizim Saraylı hemşerilerimizin hakkı bu mu olacak?  İşte ben bunları anlatmak istiyorum gittiğim yerlerde. Diğer arkadaşların da bu konulara değinmelerini istiyorum. Özellikle istirham ediyorum. Bizim derdimiz mazot, gübre, Pazar- bahçe değil, bizim derdimiz Saray. Bizim ihtiyacımız olan hizmeti alacağımız yer Saray. Bu vurguyu özellikle yapıyorlar. Herkesin kafasını dolaştırıp nihayetinde başarıya ulaştıklarını sanıyorlar. Ama bence hiçbir şeye ulaştıkları yok. Çünkü hayal kurma dağarcıkları bizden daha dar. Bugüne kadar hiçbir şey yapmadılar.
“HİZMETİN ZAMANLA DEĞİL ÖZKAN YAMAN’LA GELECEĞİNE İNANIYORUM”
Geçen akşamki canlı yayını izlemişsinizdir. Orada proje kitapçığımı gösterdiğimde benim hayallerim var, benim umudum var, benim Saray için yapacaklarım var dediğimde bir başkan adayımız onları gramla itham ederek bizim bütün hayallerimize, bütün umutlarımıza bütün emeklerimize kendi sloganı olmasına rağmen hakarette bulundu. Söylemde bulundu, aşağıladı. Gramlarıyla bunların tartısını verdi. Aslında bizim hayalimiz Saray. Saray, hiçbir zaman gramla ifade edilecek kadar küçümsenecek bir yer değil. İşte hizmeti ne kadar önemsediklerini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Söyledikleri siyasal bilimsel söylemler bu Saray’ı toparlamaya yeter mi? Saray’ı toparlamak için ne bilime ihtiyaç var ne de matematiğe. Buraya çalışacak insana, hizmete ihtiyaç var. Başka hiçbir şeye ihtiyaç yok. Ama kafaları karıştırmak için yapılan projeler bunlar. Diğer adayımız da önce istihdamdan bahsetti. Belediyedeki kadroları düşürmemiz lazım ki bu belediyenin borçlarından kurtulalım kendimize yol açalım. Akabinde Belediyenin yerlerini kiraya verelim. Ondan sonra yılda bir kere yapılan senede 1 kere gidiliyorsa İstanbul kitap fuar merkezine oraya götürülecek vatandaşlarımızın kısıtlamasını yapıp üstüne üstlük 5 lira para toplayacağım diyor. Ne için Saray’lıya hizmet için. Bir Belediye başkanın halkına hizmet ederken o otobüse binecek vatandaştan 5 lira toplayacağım gibi bir hayali olabilir mi?  Bir projesi olabilir m? Yardımla hizmetle alakalı hiçbir projesi olmadığı gibi hala vatandaşımızdan para toplamak istiyor. Sonra diyor ki programda moderatör arkadaşımıza çok güzel bir arkadaşımsın Belediyeyi alırsam inşallah seni de orada görmek istiyorum. Az önce istihdamı azaltacağını söyleyen insan şimdi de oradaki kardeşimize umut saçıyor. Ben bunlara hiç kimsenin kanacağını zannetmiyorum. Saray halkımızın bir tek şeye inandığını biliyorum. O da hizmetin zamanla değil, Özkan Yaman’la geleceğine inanıyorum. Hiçbir mahalle ayrımı gözetmeksizin 31 Mart’ta sonra 29’a çıkacak olan her mahalleye tek tek dokunacağız.”