Saray Belediyespor Kulüp Başkanı İbrahim Aksoy 2018-2019 sezonunu değerlendirdi. Futbol A Takımının ilk yarıyı lider bitirmesine karşın ikinci yarıda yaşanan kart cezaları ve maddi sıkıntılar nedeniyle ligi 5. sırada bitirdiğini ifade eden Aksoy, “Düzenli bir geliri olmayan Saray Belediyespor ilçemizi katıldığı her branşta en iyi şekilde temsil etmiştir” dedi. 8 yıldır Saray Belediyespor’un başkanlığını yaptığını da hatırlatan Başkan Aksoy, “Severek, gurur duyarak yaptığım Saray Belediyespor Kulüp Başkanlığını bırakıyorum” dedi.

Bünyesinde 300’e yakın sporcu barındıran Saray Belediyespor, 2018-2019 sezonunu büyük ölçüde tamamladı.
GÜZEL FUTBOL SEYRETTİRDİK
Kulübün geride bıraktığı bir yılı değerlendiren İbrahim Aksoy, şunları ifade etti:
Futbol A Takımımız sezona çok iyi başladı ve Süper Amatör Lig’de devreyi lider tamamladık. İkinci yarıda kart cezaları bunun yanında yaşanan maddi sıkıntılar düşüş yaşamamıza neden oldu. Saraylılara güzel bir futbol seyrettirdiğimiz sezonu 5’incilikle tamamladık. Sezona boyunca sahada ter döken sporcularımızı ve teknik heyetimizi kutluyorum. Sahamızda oynadığımız maçlara büyük ilgi gösteren taraftarlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum.
AMATÖRSPOR BU ŞEKİLDE DEVAM EDEMEZ
Bu sezon da göstermiştir ki amatörspor amatör olmanın dışına çıkmış durumda. Saray Belediyespor bir sezonu tamamlamak için 250-300 bin TL’ye gereksinim duyuyor. 1 TL düzenli geliri olmayan bir kulüp sezon boyunca bu parayı denkleştirmek için çaba sarf ediyor. Gece düzenleyerek, iş adamlarımızdan ve esnafımızdan destek alarak ayakta kalmaya çalışıyoruz ama bu iş böyle devam edemez. Amatörsporun desteklenmesi gerekirken, oyuncu lisanlarına bile para ödemek zorunda bırakılıyoruz. Ortada amatör bir ruh kalmadı. Sporcularda haklı olarak futbola bir gelir kapısı gözüyle bakıyor. Gençleşmeye önem verelim diyoruz. Bu sefer de yetiştirdiğimiz sporcular üniversite ve iş gibi nedenlerle 18-19 yaşında Saray’dan ayrılıyor. Bu tablo içinde imkanlarımız doğrultusunda mücadelemizi sürdürüyoruz.
YAZ OKULLARI DEVAM ETMELİ
Altyapılara büyük önem veriyoruz. Önceliğimiz Saray’ın çocuklarının sporla birlikte hem kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak hem de ahlaklı, çağdaş, kültürlü bir insan olarak yetişmelerini sağlamaktır. Burada Saray Belediyesi’nin bugüne kadar bize büyük desteği oldu. Bu destek olmasa bugün geldiğimiz noktada olmazdık. Özelikle yaz spor okullarını çok önemsiyorum. Her yıl yüzlerce çocuğumuz spor, kültür ve sanat kurslarında geleceğe hazırlanıyor. Umut ediyorum ki, yeni seçilen Belediye Başkanımız ve ekibi bu çalışmayı devam ettirir.
GURUR DUYARAK YAPTIĞIM BAŞKANLIĞI BIRAKIYORUM
8 yıldır severek, gurur duyarak Saray Belediyespor’un Kulüp Başkanlığını yapıyorum. İyisiyle kötüsüyle, mutluluğuyla üzüntüsüyle bu kulübü bugünlere getirdik. Bu süreçte ben de çok yoruldum. Artık çocuklarıma, aileme ve kendime daha fazla zaman ayıracağım. Bu nedenlere Kulüp Başkanlığını bırakıyorum. İnanıyorum ki benden sonra bu görevi devralacak arkadaşım görevini en iyi şekilde yapacaktır. Sporun içinden yetişmiş, sporu seven bir insan olarak bu görevi devralacak arkadaşlarıma elimden geldiğince destek olmaya çalışacağım.”