REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

 İlk ders zili Güngörmez’de çaldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
 İlk ders zili Güngörmez’de çaldı
902
09 Eylül 2019 - 19:14
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


2019- 2020 Eğitim Öğretim Yılı açılış programı dün saat 10.00’da Güngörmez İlkokulu’nda gerçekleştirildi. İlk ders zilini çalan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, öğrencilerle yakından ilgilendi.
KİMLER KATILDI?
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı açılış programı bugün saat 10.00’da Güngörmez İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Açılış programına Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Saray Kaymakamı Adnan Tezcan, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş,Milli Eğitim Bakanlığı Özel Okullar Daire Başkanı Murat Adalı, İl Jandarma Komutanı J. Kd.Albay Osman Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan,Saray Garnizon Komutanı Tnk. Albay Fatih Solmazlar,  Ak Parti İl Başkanı Mestan Özcan, Ak Parti Saray İlçe Başkanı Samet Derviş, Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Uçak, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Emrah Kaya, Kaymakamlık daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
“ÇOCUKLARIMIZIN ZİHİNLERİNİ BİLGİ DONATMAK İLK HEDEFİMİZDİR”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda ilk konuşmayı Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Uçak yaptı. Müdür Uçak konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“ 2019-2020 Eğitim Öğretim yılına yeni umutlar, yeni heyecanlarla her zamankinden daha azimli, daha güçlü bir başlangıç yapmanın mutluluğu ve gururu içindeyiz. Okullarımızın koridorlarını ve sınıflarını yavrularımızın doldurması bizler için büyük bir mutluluk vesilesidir. İlçemizde bulunan 32 okulumuzda 357 derslik 8 bin 33 öğrenci, 42 okul idarecimiz ve 405 öğretmenimizle eğitim öğretime başlıyoruz. Bakanlığımızın belirlediği 2023 Eğitim vizyonu ışığında çabamıza hiçbir ara vermeden devam ettirmekteyiz. Hedeflenen başarıyı yakalayabilmek için başta ailelerimiz olmak üzere toplumun tüm kesiminin desteğine ihtiyacımız var. Değerli velilerimiz bizlere gönül rahatlığıyla teslim ettiğiniz çocuklarınızın kalplerini milli ve manevi duygularla zihinlerini bilgiyle donatmak bizlerin ilk hedefi olduğundan emin olabilirsiniz. İlimiz geneli 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı açılışının Saray İlçemiz Güngörmez İlk ve Ortaokulunda başlaması bizleri son derece onurlandırmıştır. Bu vesileyle bu anlamlı günde bizi yalnız bırakmayan, ilk gün heyecanımıza ve sevincimize ortak olan, ilçemizi onurlandıran Sayın Valimiz Aziz Yıldırım’a, değerli protokolümüze, değerli misafirlerimize şükranlarımı arz ederim. Aynı zamanda Güngörmez İlk ve Ortaokulumuzu yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlamada ana sınıfımızın, okul binamızın tadilatında ve stem kodlama atölyemizin ekipmanlarının temininde bizlere yardımlarını esirgemeyen hayırseverimiz TürkAkım Şirketi temsilcileri Proje Müdürü Erol Yazıcı’ya ve Şirket Danışmanı Açelya Duman’a kıymetli desteklerini esirgemeyen Sayın Kaymakamımız Adnan Tezcan’a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan’a ve emeği geçenlere huzurlarınızda teşekkür ediyorum.”
“ÜLKEMİZİN GÜVENCESİ, GELECEĞİMİZİN TEMİNATI SİZLERSİNİZ”
İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Uçak’tan sonra kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan şunları ifade etti:
“2019-2020 Eğitim Öğretim Yılına başladığımız bu anlamlı günde ülkemizin geleceği olan sevgili öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına, öğretmenlerine kavuşuyor olmasının sevinç ve heyecanını öğrencilerimizle, velilerimizle ve öğretmenlerimizle birlikte yaşıyoruz. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize ve tüm eğitim paydaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Yeni eğitim öğretim yılında Tekirdağ ilimizde 430’u resmi, 163’ü özel olmak üzere toplamda 593 okulumuzda 10 bin 864 öğretmen ve 177 bin 780 öğrencimize eğitim öğretim hizmeti verilmeye devam edilecektir. İlimizde derslik başına düşen öğrenci sayılarımız okul öncesinde 21, ilkokul ve ortaokulda 27, ortaöğretimde 22 ve mesleki teknik eğitimde 19’dur.  Halen 738 derslik ihtiyacımızın olduğu ilimizde yapımı devam eden projelerimizle birlikte önümüzdeki eğitim öğretim yılı il genelinde tekli eğitime geçecek olmanın da mutluluğunu yaşayacağız. Sevgili öğrenciler, ülkemizin güvencesi hiç kuşkusuz geleceğimizin teminatı olan sizlersiniz. Muasır medeniyetler hedefimiz yolunda okuyan, araştıran, soran ve sorgulayan, bilime sevdalı, kültüre meraklı, 21. Yüzyıl becerileri ile donanmış ve öğrendiğini insanlık hayrına sarf edebilen, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir nesil olmanız için tüm öğretmen arkadaşlarımızla durmaksızın çalışıyoruz. Ailemize, çevrenize, milletimize hizmet erleri olacağınıza ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesi ve üzerine çıkaracağınıza olan inancımız tamdır.
Değerli öğretmenlerimiz çocuğun hayatına dokunmak, onunla her gün göz göze gelmek, onun hayatında çocuk diliyle söylersek kocaman yer sahibi olmak, bazen anne ve babadan dahi önemli bir yer tutmak, umut dolu çocuk dünyasının kaptanı ve kahramanı olmak sorumluluğunu kendimizde hissedebilmeliyiz. Sizlerin iltifat beklemeden marifete talip olup fedakarca yaptığınız sevgi ve bilgi aşıları ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükseltecektir. Tekirdağ’ımızın sizin elinizden yayılan eğitim ışığıyla aydınlanacağına inanıyoruz. Yaşamın en önemli işinin eğitim olduğunun farkındalığıyla en kıymetli varlıklarımız olan öğrencilerimizi sadece akademik başarı anlamında değil, onları her alanda başarılı kılacak düzgün, kültürel, sanatsal, sosyal ve sportif çalışmalarla da güçlendirmek istiyoruz. Hedefimiz mutlu ve başarılı iyi insanlar yetiştirmek olmalıdır. Hep birlikte bunu başarabileceğimize inancımız tamdır.”
“BAKANLIĞIMIZIN TEK GAYESİ YAVRULARIMIZIN MUTLU OLMASIDIR”
Müdür Ulusan’dan sonra kürsüye gelen Milli Eğitim Bakanlığı Özel Okullar Daire Başkanı Murat Adalı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının açılışında kendi doğum yerim olan Tekirdağ’da sizlerle birlikte olmaktan gurur duyuyorum. Bu sene Bakanlığımız illerimize Ankara’dan birer daire başkanı arkadaşımızı göndererek o ildeki coşkuyu, heyecanı, duyguyu Bakanlığa taşımayı, yansıtmayı ve oradaki yapılacak işlemlerle ilgili bilgileri almak üzere bizleri çeşitli illere gönderdi. Bu anlamda 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı için Bakanımızın özellikle sevgili öğrencilerimizin gözlerinin içine bakarak bu senenin onlara hayırlı olmasını dilememizi çok cani gönülden istedi. Bakanımız Ziya Selçuk’un selamlarını sizlere arz ediyorum. 2023 Vizyon Belgesi hedefi çok büyük olan bu ülkenin çok kısa sürede kurtuluşunun ve büyük olduğu iddiası ispatının bu vizyon belgesi ile olacağını ortaya koydu. Bu vizyon belgesinde en önemli birkaç husustan bir tanesi akademik başarıyla ilgili olan kısımlar değil de çocuklarımızın özellikle burada hem il müdürümüz, hem ilçe müdürümüz, hem okul müdürümüz ve sevgili öğretmenlerimize özellikle şunu belirtmek istiyorum. Tasarım beceri atölyeleri ve okul dışı öğrenme bizim çocuklarımızın gelişen ve değişen dünyada hedeflerinin sadece buradaki akademik dersler değil de, bu büyük dünyanın içerisinde kendine büyük yer bulan ülkenin bir ferdi olarak ve bu ruhla büyüyerek bizim çocuklarımızda bu vizyon belgesinin yansıması olacaktır. Bakanlığımızın tek gayesi yavrularımızın mutlu olmasıdır. Mutlu yavrularımızı n yarın güzel bir ülkenin güzel bir ferdi vatanını milletini, ümmetini seven bir birey olarak yetişmesi en büyük arzumuzdur.”
“REFORMİST, YENİLİKÇİ BİR YAKLAŞIM SÜRDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Okullar Daire Başkanı Adalı’dan sonra programda konuşan Saray Kaymakamı Adnan Tezcan şunları ifade etti:
“ Geleceğe dair özgün hedeflerimize ulaşma gayreti içindeyken genç ve dinamik nüfusumuz ile kaliteli bir eğitim öğretim sistemini buluşturmanın geleceğimizi, neslimizi daha da güçlendireceğine inanıyoruz. Gelişen ve değişen teknolojiyle çağın ihtiyaçlarına ulaşarak her alanda olduğu gibi eğitimde de reformist, yenilikçi bir yaklaşım sürdürmeye devam edeceğiz. Bakanlığımızın her zaman prensipleri, ilkeleri vizyonları 2023 ile ilgili stratejileri bu tip. Bizler de bunlar için gayret ediyoruz. Ben özellikle burada okulumuz ve köyümüzdeki hem düğün salonu hem de sağlık eviyle ilgili bizlere burada destek veren TürkAkım Projesi Bölge Müdürü Erol Yazıcı ve Sosyal İşler Sorumlusu Açelya Duman’a, köy muhtarımız Şefik Akdere’ye çok teşekkür ediyorum. Ve 4 yıldır burada görev yapan bu yazın eğitimdeki rotasyon sisteminden dolayı ilçe merkezinde görevlendirdiğimiz Özgür Aktaş’a, onlara çok destek veren okul aile birliğine ve velilerimize tek tek teşekkür ediyorum. Bir öğrencimizin sınavdan 500 üzerinden 499 almasındansa, bence öğrencilerimizin vatanına, milletine sadık olması, örf ve ananelerini, dini bilgileri inancıyla ilgili konuları bilmesi, anne babasına, öğretmenine, büyüklerine saygı ve sevgi duyması, devletini, bayrağını milletini bilip her daim ona sahip çıkması, doğru, dürüst ve çalışkan olması bunlar çok önemli. Erdemli, ahlaklı olması, hayvanlara canlılara iyi davranması, doğayı sevmesi, çevreyi kirletmemesi bunlar çok önemli. Öğretmenlerimizin davranış, adabı muaşeret, örf ve adetlerimiz, dinimizin genel hassasiyetleri, duyguları hisleri bu tip konulara da her daim eğilmesi çok önemli. Bütün katılımcılara ve konuklarımıza teşekkür ediyorum. Yeni eğitim öğretim yılımızın hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.”
“ GELİŞMİŞ TOPLUMLARIN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ İYİ BİR EĞİTİM SİSTEMİ”
Eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım şunları ifade etti:
“ Bugün 430’u resmi,  163’ü özel olmak üzere 593 okulda 10 bin 864 öğretmenimiz ve 177 bine yakın öğrencimiz ders başı yapacak. Bunun heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Eğitim, toplum yaşayışında yer edinmek için edinilen bilgi, beceri ve anlayışlara deniyor kısaca. Eğitim istenilen davranışı geliştirme sürecidir. Toplumsal hayatta uyulması gereken kurallar, davranışlar, normlar bir kişinin hayat boyu izleyeceği yol eğitimle sağlanmaktadır. Eğitimli bir toplumda suç oranları da düşmekte, insanlar hakkını kendi başına elde etmek yerine hukuka başvurmaktadır. Eğitimle insanımıza vatan, millet, bayrak, din sevgisi aşılarız. Eğitim kültürümüzün korunmasını ve kültürümüzü gelecek nesillere aktarmamızı da sağlamaktadır. Gelişmiş toplumların en önemli özelliği iyi bir eğitim sistemine sahip olmalarıdır. Bir toplumun bilim ve teknolojideki başarısıyla, eğitimdeki başarısı doğru orantılı olmalıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi bir milleti hür, bağımsız ve şanlı bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşürebilecek olan da eğitimin kalitesidir.
“OKUMAYI, ÖĞRENMEYİ, ARAŞTIRMAYI ASLA TERK ETMEYİN”
Bilimi ve öğrenmeyi seven vatanına, milletine, maneviyatına bağlı, sorgulayan, okuyan, eleştirel düşünebilen, sorun odaklı değil çözüm odaklı, araştırmacı ve yaratıcı bireyler yetiştirmeniz sizden beklentilerimizdir. Çok kıymetli öğretmenlerimiz kendinizi sürekli geliştirin. Okumayı, öğrenmeyi, araştırmayı asla terk etmeyin. Hepinizin bildiği okumanın ne yaşı ne de sınırı var. Peygamber Efendimizin iki günü bir olan zarardadır hadisi şerifini hiç unutmayın. Vasıflı öğretmen olmadan vasıflı gençler yetiştiremezsiniz. Çocuklarımızdaki cevherleri, yetenekleri sizler keşfedeceksiniz. Yazmaya, resime, spora yeteneği olan öğrencileri gerekli yönlendirmeleri sizler yapacaksınız. Bu öğrenciler de yeteneklerini geliştirmeye küçük yaştan başlayıp daha büyük işler başarabileceklerini sizler ortaya koyacaksınız.
“ÖNCELİKLE ÇOCUKLARINIZA ÖRNEK OLMALISINIZ”
Sevgili aileler çok kıymetli velilerimiz sizlere de sorumluluklar düşmekte. Öncelikle çocuklarınıza örnek olmalısınız. Bir düşünürün dediği gibi siz önce kendinizi değiştirin, çocuklarınız zaten sizlere benzer. Onlarla ilgilenerek güzel ve faydalı vakit geçirmeye özen göstermelisiniz. Psikoloji alanında yapılan araştırmalara göre pek çok davranışımızın temelleri çocukluk çağında atılmaktadır. Çocukluk çağında yaşadıklarımız, gördüklerimiz, öğrendiklerimiz geleceğimizi şekillendiriyor ve çok fazla etkiliyor. İyi bir ailede yetişen çocuklar mutlu, huzurlu ve başarılı olmaktalar. Sizler bugünkü davranışınızla, aile ilişkilerinizle çocuklarımızın iç dünyasında büyük izler bırakıyorsunuz. Ve çocuklarımızın geleceği bu izlere göre şekilleniyor.
“ÜLKEMİZİN REFAHINI İNŞA EDECEK OLAN SİZLERSİNİZ”
Sevgili öğrenciler, çok kıymetli evlatlarımız sizler bu ülkenin geleceğini inşa edeceksiniz. Ülkemizin, milletimizin refahını, gelişmişliğini inşa edecek olan sizlersiniz. Bizlerin yerini yarın sizler alacaksınız. Bu sorumluluğu yerine getirebilmek için kendinizi çok iyi yetiştirmelisiniz. Bunun için çok okumak bilimi ve öğrenmeyi sevmek gerekmektedir. Geleceğin dünyası, eğitimli nesillerin elinde şekillenecek bunu hiçbir zaman unutmayın. Bu vesileyle tüm öğretmen şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinize saygılar sunuyorum.”
VALİ YILDIRIM PLAKET TAKDİM ETTİ
Konuşmasının ardından Vali Aziz Yıldırım, Güngörmez İlkokulu ve Ortaokulu’na katkılarından dolayı TürkAkım Proje Bölge Müdürü Erol Yazıcı ve Proje Sosyal İşler Sorumlusu Açelya Duman’a plaket takdim etti.
4.SINIFLAR 1.SINIFLARA ÇİÇEK TAKDİM ETTİ
Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasının ardından program 4. Sınıf öğrencileri ve 1. Sınıf öğrencilerinin ‘Hoş geldiniz seremonisi’ ile devam etti. 4. Sınıf öğrencileri, 1.sınıflara çiçek takdim ederek onların heyecanını paylaştı.
FOLKLOR GÖSTERİSİ BÜYÜK ALKIŞ ALDI
Güngörmez İlkokulu Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi folklor gösterilerini sundu. Büyük beğeni toplayan folklor ekibi, izleyenlerden büyük alkış aldı.
VALİ YILDIRIM ÖĞRENCİLERLE YAKINDAN İLGİLENDİ
Folklor gösterisinin ardından Vali Aziz Yıldırım ve protokol üyeleri ilk ders zilini çaldı. Vali Yıldırım ve protokol üyeleri sınıfları dolaşarak öğrencilere satranç takımı hediye etti. Öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Yıldırım, öğrencilerle sohbet etti.
ANA SINIFI AÇILDI
Vali Aziz Yıldırım ve protokol üyeleri, Türk Akımı Projesinin katkılarıyla yapılan Güngörmez Ana Sınıfı’nın açılışını yaptı.

 

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Saray Gazetesi’nde yer alan yazılar kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek kullanılabilir.

escort izmirizmir escortporno izleizmir escortescort antalyapornotürk pornobursa escort