Meral Akşener’in Genel Başkanlığında kurulan İyi Parti’nin Saray Kurucu İlçe Başkanı Rahim Buluş oldu. İyi Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Enes Kaplan’dan Kurucular Listesi’ni hazırlama görevini aldığını açıklayan Rahim Buluş, “İyi Parti kutuplaşan toplumu kucaklaştırmak için yola çıkmıştır. Partimiz her şeyden önce bir kadın ve gençlik hareketidir. Saray’da temiz siyasetle ilgilenen herkesi İyi Parti’ye üye olmaya davet ediyorum” dedi.

İyi Parti Tekirdağ’da örgütlenmeye devam ediyor. Kurucu İl Başkanlığı’na Seval Erkan’ın atanmasından sonra İlçe Başkanları da belli olmaya başladı.
TEŞKİLATLANMA İKİTİDAR YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ HIZLANDIRACAK
Buluş Gayrimenkul ve Emlak Danışmanlığı firmasının sahibi, uzunca bir süre DP Saray İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Rahim Buluş, İyi Parti’nin Saray Kurucu İlçe Başkanı oldu. İyi Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Enes Kaplan’dan Kurucular Listesi’ni hazırlama görevini aldığını açıklayan Rahim Buluş, Saray’da teşkilatlanma çalışmalarının aralıksız devam ettiğini açıkladı. Genel Başkanları Meral Akşener öncülüğünde yol çıkan İyi Parti’nin daha kurulmadan önce bünyesinde önemli bir gücü biriktirdiğini ifade eden Buluş, “İyi Parti daha kurulmadan önce bile çok önemli yol almıştır. Şimdi teşkilatlarımızla birlikte çok daha etkili bir toplumsal gücü ortaya çıkaracağız. İyi Parti teşkilatlarından aldığı güçle, merkez siyasetteki boşluğu dolduracak ve kısa zamanda iktidara yürüyecektir. Ülkemizin önde gelen anket firmalarının araştırmalarına göre İyi Parti’nin oy oranı yüzde 20’lerin üzerindedir. Teşkilatlarımızla birlikte başlattığımız iktidar yürüyüşüyle bu oran kısa sürede katlanacaktır. Bu tarihi yürüyüşte bütün Saraylı vatandaşlarımızın desteğini bekliyorum” dedi.
VATANDAŞLARIMIZI İYİ PARTİYE DAVET EDİYORUM
İyi Parti’ye Saray’da ilginin bir hayli yoğun olduğunu ifade eden İlçe Başkanı Buluş, Meral Akşener’in 2016 yılındaki Saray ziyaretini hatırlatarak, “Genel Başkanımız Meral Akşener 2016 yılında ilçemizi ziyaret ettiğinde yüzlerce kişi tarafından coşkuyla karşılanmıştı. O günden bugüne Genel Başkanımıza ve İyi Parti’ye Saray’da olan ilgi katbekat artmıştır. Çok açık ki vatandaşlarımız artık kutuplaştıran, ayrıştıran ve nefret üzerine kurulu siyasetten bıkmıştır. İyi Parti kutuplaştırılan Türkiye’yi tekrar bir araya getirmek, vatandaşlarımızı kucaklaştırmak için yola çıkmıştır. Saray’da da siyasetle ama temiz siyasetle ilgilenen herkesi İyi Parti’ye üye olmaya bekliyorum. Öncelikle de kadınları ve gençleri İyi Parti’ye bekliyorum. Çünkü İyi Parti her şeyden önce bir kadın ve gençlik hareketidir” ifadelerini kullandı.
İYİ PARTİ SARAY’A DA İYİ GELECEK
İyi Parti’nin Türkiye’yi bir araya getireceğini söyleyen Kurucu İlçe Başkanı Rahim Buluş,
“İyi Parti sadece Türkiye’yi bir araya getiren, kucaklayan değil, ama aynı zamanda Türkiye’nin karşı karşıya olduğu ağır sorunları aşabilecek, Türk siyasetine bu konuda liderlik edebilecek bir partidir. Ülkemizin bütün sorunlarını doğru şekilde tespit eden ve bu sorunlara çözüm sunan İyi Parti tüm Türkiye’ye olduğu gibi Saray’a da iyi gelecek” diyerek sözlerini tamamladı.