Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Kapaklı ilçesine yapılacak olan Kültür Merkezi’nin protokolü imzalandı. İhalesi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından 8 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleştirilen ve yaklaşık 21 Milyon 850 bin liraya ihaleyi alan Metafor İnşaat Taahhüt Makine Tekstil Nakliye Otomotiv Temizlik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile Ceren İnşaat Turizm ve Metal Sanayi Ticaret Limited Şirketine düzenlenen protokol töreniyle iş teslimi yapıldı.

Kübra Yavuz-Saray Gazetesi

kapakli-kultur-merkezinin-protokolu-imzalandi2“HAYIRLI OLSUN”

Kapaklı Belediyesi’nde gerçekleşen ve Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Atabey Baytöre ile ihaleyi alan firma yetkililerinin de hazır bulunduğu protokol töreni öncesi konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak “Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ile el ele, sırt sırta vererek Kapaklı’yı iyi bir yere getireceğiz. Hizmetler bundan sonra da devam edecektir, bu hizmet Kapaklı’nın çocuklarına, gençlerine ve yetişkinlerine hayırlı olsun.” dedi.

TOPLAM 700 MİLYON DEĞERİNDE PROJE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Diğer çalışmalarla ilgili de kısa bilgiler veren Başkan Albayrak ilçe ayrımı yapmadan hangi ilçeye hangi hizmetin gelmesi gerekiyorsa yapıldığını belirterek Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Teski’nin bu güne kadar toplam 700 Milyon lira değerinde proje gerçekleştirdiğini söyledi.

“DEVLET HİZMETLERİNİN DE KAPAKLI’YA GELMESİNİ İSTİYORUZ”

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da Büyükşehir Belediyesi ve Kapaklı Belediyesinin hizmetleri ile Kapaklı’nın şaha kalktığını belirterek “Devlet hizmetlerinin de Kapaklı’ya bir an önce gelmesini istiyoruz. Bize destek veren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

540 GÜNDE TAMAMLANACAK

Tekirdağ Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, ve müteahhit firmanın imzaladığı protokole göre yaklaşık 540 günde tamamlanması planlanan Kapaklı Kültür Merkezi’nin müteahhit