21.7 C
Saray

Kar geliyor

En Çok Okunanlar

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Saray’da yarından itibaren kar yağışı etkili olacak. Cumartesi ve Pazar günü de aralıklarla devam etmesi beklenen kar yağışı nedeniyle Saray’da sıcaklık -6 dereye kadar düşecek

Meteoroloji verilerine göre, cuma günü öğle saatlerinden itibaren sıcaklıkların düşmesi ve akşam saatlerinden itibaren Saray’da  kar yağışı olacağı tahmin ediliyor.
HAFTA SONU DA KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR
Kar yağışının 22 Ocak cumartesi günü de devam etmesi bekleniyor. Asıl kar yağışı ise cumartesi günü başlayacak ve çok kuvvetli olacak. Marmara bölgesi ve İç Anadolu kar yağışının etkisi altında olacak. 
“YÜZYILIN KARI DİYECEK BİR ŞEY YOK”
Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, cumartesi ve pazar günü İstanbul’da kar yağışının etkili olmasını beklediklerini dile getirirken, ” İlk Trakya’da kar yağışı başlayacak. Cumartesi-pazar günlerinde Marmara Bölgesi de dahil ülke genelinde kar yağışı bekliyoruz. İstanbul’da sıcaklıkların bir dereceye kadar düşmesi öngörülüyor. Anadolu’da zaten kar var” diye konuştu. İstanbul’da hafta sonu gelecek olan kar yağışının bu hafta gelenden daha yoğun olacağını dile getiren Prof. Dr. Şen, “Çok yoğun olmayacak ama yerde örtü bırakacak. Yüzyılın karı diyecek bir şey yok ama yağması bekleniyor. Pazartesi günü de devam edecek” ifadelerini kullandı. 

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler