Saray Kemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri, görkemli bir törenle mezun oldu. Tören sonunda mezun öğrenciler kepleri havaya fırlattı.

Kemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezuniyet programı 13 Haziran perşembe günü saat 16.30’da okul bahçesinde yapıldı.
“GELECEĞİMİZ VE GÜVENCEMİZ SİZLERSİNİZ”
Velilerin ve öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği törende saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından ardından Okul Müdürü Fatih Akarsu bir konuşma gerçekleştirdi. Akarsu şunları ifade etti:
“Bugünün haklı gururunu yaşayan kalpleri heyecanla çarpan öğrencilerimizi ve yakınlarını tebrik ediyorum. Öğrencilerimize üniversite sınavında başarılar diliyorum. Sevgili gençler, okula ilk başladığınız günden bugüne değin, eğitildiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız. Bugün ise bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Okul günleriniz okul anılarına dönüşecektir. Sizleri gelecek başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailenizi en iyi şekilde temsil edeceğinize inancım tamdır. Sevgili gençler sizlerle bu eğitim süreci içerisinde kurduğumu bağ bu ayrılık sürecini çok hüzünlü bir noktaya taşıyor. Sizlerden sahip olmanızı istediğim şeyler; sağlıklı, mutlu, ahlaklı ve başarılı olmanızdır. Hızla değişen bu dünyada değişimi iyi kavrayınız. Kavrayınız ki muasır medeniyetler seviyesine bizleri taşıyınız. Sizlerle yarın karşılaştığımızda dürüst, adil ve iyi bir insan olmanızda bizlerin de bir payının olduğunu bilmek beni hep gururlandıracaktır. Değerli gençler, bütün toplumların ve ulusların umutları ve güvenceleri genç nesillerdir. Elbette bizim de geleceğimiz ve güvencemiz sizlersiniz. Toplumdaki yerinizi aldığınızda bu utları ve güveni boşa çıkarmayacağınıza bütün kalbimle inanıyorum.”

MEZUNİYET BELGELERİNİ ALDILAR
Sevincin ve hüznün bir arada olduğu törende mezunlar adına 12/A sınıfı öğrencisi Aybüke Bilge Şahin konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından Okul birincisi Aybüke Bilge Şahin’e, okul ikincisi Selin Eski’ye ve okul üçüncüsü Gizem Çavuş’a hediyeleri takdim edildi. Mezun olan öğrencilerin tek tek maniler eşliğinde sahneye çağrılarak geçici mezuniyet belgelerini aldığı törende, öğrenciler müzik eşliğinde kepleri gökyüzüne fırlattı. Tören, velilerin, öğrencilerin ve öğretmenlerin birlikte eğlenmeleriyle sona erdi.