21.7 C
Saray

Kılıçdaroğlu-Akay görüşmesi ses getirdi

En Çok Okunanlar

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiği görüşmeyi sosyal medyada paylaşması, Tekirdağ kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Tekirdağ’ın önemli gazetecileri arasında yer alan Necmi Işıksal ve Özkan Dikmen, Akay ile Kılıçdaroğlu arasında gerçekleşen görüşme sonrası sosyal medya hesaplarında yaptıkları değerlendirmede, ‘Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın önümüzdeki dönem Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığının garanti olduğu’ yorumunda bulundular

Havadis Gazetesi’nin haberine göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay arasında gerçekleşen görüşme, Tekirdağ kamuoyunda heyecan yarattı.
ÖZTRAK VE AYGUN DA KATILDI
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinde Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a, Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ile bir diğer Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun da eşlik etti.
‘GELİYOR GELMEKTE OLAN’
Akay ile Kılıçdaroğlu arasındaki görüşmeyi şahsi sosyal medya hesabından yorumlayan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Necmi Işıksal; ‘Geliyor gelmekte olan, bu kötü gidişe bir yerinden dur demek gerekiyordu öylede oldu…’ ifadelerini kullandı.
‘OLUR MU OLUR’
Tekirdağ’ın önemli gazetecileri arasında yer alan Özkan Dikmen de Akay-Kılıçdaroğlu görüşmesine şahsi sosyal medya hesabında yer verdi. Dikmen yapmış olduğu paylaşımda; ‘Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ Genel Müdürü İbrahim İçöz’ün istifasına uzun süre dayanmış ve kabul etmemişti. Kendisine bu yönde gelen baskıları da umursamamıştı. Bizzat kendi atadığı için ‘kendi adamının kellesini aldı’ söylemleri istemiyordu. En sonunda dayanamadı ve istifasını kabul etti. İster misiniz? Kadir Albayrak’da istifa etsin. Büyükşehir Meclisi yerine Vahap Akay’ı başkan olarak getirsin. Olur mu olur. Hiç kimse olmaz demeyim. Son günlerde Kadir Albayrak’ın ruh hali hiç iyi değil. “Gözünün üstünde kaşın var” diyene küsüyor. Kendi iç dünyasına kapandı. Yaptığı hizmetleri bile anlatamamaktan şikayetçi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ile Milletvekili İlhami Özcan Aygun’dan neredeyse her gün sitem dolu telefonlar alıyor. Bazı şeylerin, hatta bir çok şeyin yolunda gitmediği aşikar. Artık mızrak çuvala sığmıyor.
Faik Öztrak’ın geçtiğimiz hafta Tekirdağ’da bir dizi ziyaretler yapması, ardından Başarılı Belediye Başkanı Vahap Akay’ın Ankara ziyareti ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na kadar çıkması verdikleri fotoğraf çok manidar. Ne bileyim. Belki sağlık sorunları nedeniyle istifa edebilir. Beklentimiz mi? Yok canım ne beklentisi…’ ifadelerini kullandı.

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler