Saray Kemalpaşa Mahallesi’nde dün sabah saatlerinde işe giderken boşanmak istediği madde bağımlısı eşi Hakan Ayyıldız tarafından bıçaklanarak öldürülen Şeyda Ayyıldız (33) öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Ayaspaşa Mezarlığı’nda gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Gözyaşlarının sel olup aktığı cenazede anne Nebiye Gül’ün isyanı yürekleri burktu.

“TABUTUN GÜL KOKUYOR, MİS KOKUYOR YAVRUM”
Saray Kemalpaşa Mahallesi Remzi Saker Caddesi’nde dün sabah evinin önünde boşanmak istediği madde bağımlısı eşi Hakan Ayyıldız tarafından bıçaklanarak öldürülen 4 çocuk annesi Şeyda Ayyıldız(33) sonsuzluğa uğurlandı. Genç yaşta katledilen Şeyda Ayyıldız Ayaspaşa Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında Ayaspaşa Mezarlığı’nda toprağa verildi. Gözyaşlarının sel olup aktığı cenazede annesi ve ablasının isyanı yürekleri burktu. Yavrusunun tabutunu öpmeye doyamayan anne Nebiye Gül, “Yavrum tabutun gül kokuyor mis kokuyor, süt kokuyor. Sana nasıl kıydı bu cani” diye isyan etti.
YÜCEER ACILI AİLEYİ YALNIZ BIRAKMADI
Genç yaşta hayatının baharında katledilen Şeyda Ayyıldız’ı son yolculuğunda CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Saray Belediye Başkan Yardımcısı Dilaver Perçin, CHP Saray İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Aslan ve Kadın Kolları, Saray Kent Konseyi Kadın Meclisi, Saray Belediye Başkan A.Adayı Abdül Taşyasan, Saray Belediye Başkan A.Adayı Ali Gürsu Ergene, Saray Kent Konseyi Başkanı Mehmet Bilecen, Siyasi parti ve STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş yalnız bırakmadı. Şeyda Ayyıldız’ın annesi Nebiye Gül ve babası Arif Gül cenaze namazında ayakta durmakta zorlandı.

BU SON OLSUN!
Cenaze namazından önce Saray Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ünzüle Karpat, cami avlusunda basın açıklaması yaptı.Kadın Meclisi Başkanı Ünzüle Karpat şunları ifade etti:
“Yine bir kadın cinayetiyle karşı karşıyayız. Hepimiz ilçemizde yaşayan Şeyda Ayyıldız kardeşimizin, kızımızın eşi tarafından öldürülmesiyle bir kez daha sarsıldık. Acılı ailesine, evlatlarına anne ve babasına Allah’tan sabır diliyoruz. Saray Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak kadına yönelik gerçekleştirilen şiddeti ve cinayetleri kınıyoruz.
Diliyoruz ki bu son olsun. Kadınlara yönelik her türlü şiddetin tahrik indirimi yapılmadan cezalandırılmasını, Şeyda’nın ve tüm hayatını kaybeden kadınların katillerinin en ağır ceza ile yargılanmasını temenni ederken, tekrar acılı ailesine ve evlatlarına sabır diliyoruz.Artık dur demenin zamanı geldi geçiyor. Yeter artık yeter. Kadınların kıymeti bilinsin. Bütün yük onların üzerinde. Suçu neydi, kabahati neydi? O dört tane yavru kaldı.”