CHP Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Üyesi Emre Köprülü “30 Ağustos Zafer Bayramı” 94.yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

KÖPRÜLÜ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI KUTLADI“ 30 AĞUSTOS TARİHİN DÖNÜM NOKTALARINDAN BİRİDİR”

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü yayınladığı mesajda, “Dünya milletlerinin birçoğunun gerçek ya da yapay destanları vardır. Fakat tarihte “30 Ağustos Zaferi” gibi gerçek bir destanın benzeri ya hiç yok ya da çok azdır. 30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılan zafer, gerçek bir destan olmasının yanı sıra, tarihin dönüm noktalarından biridir. Çünkü bu zafer Anadolu topraklarında kazanılmasına rağmen sonuçları tüm dünyada, güncel deyimiyle küresel anlamda hissedilmiştir.”

“30 AĞUSTOS’UN DEĞERİNİ BİR KEZ DAHA ANLAMAK ZORUNDAYIZ”

“Ebedi ve değişmez Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde ve yönetiminde kazanılan bu eşsiz zafer, karanlıklar ve belirsizlikler içinde savrulan bir milletin yeniden tarih sahnesinde parlayışı, karanlıklardan aydınlığa çıkışı olmuştur. Ülke olarak içinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ruhuna uygun olarak birlik ve beraberlik içinde kutlamak, 30 Ağustos’un değerini bir kez daha anlamak zorundayız.

TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELEDE KARARLIĞA DİKKAT ÇEKTİ

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, “Milletin ordusuyla birlikteliğini, emperyalizme karşı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi bugün de, emperyalizmin yeni maşası bölücü ve gerici terör örgütleriyle mücadelemizde kararlılıkla yeniden ve tekrar göstermeliyiz.  30 Ağustos’ta imkansızı başararak vatanın bütünlüğünü sağlayan Türk Ordusu, birlik ve beraberliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de bozmak isteyenlere karşı mücadele etmekte, vatanına yöneltilen tüm saldırıları görev ve sorumluluk bilinci içinde durdurmaktadır”.

MİNNET VE SAYGIYLA ANIYORUM

“Türk Tarihi’nin en önemli dönüm noktası olan 30 Ağustos Zaferi’ni kutluyor; başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımızın bağımsızlığı için savaşan tüm kahraman gazilerimizi, şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.”