CHP Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Üyesi Emre Köprülü, 10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 79.yılı münasebetiyle bir anma mesajı yayınladı.

ATATÜRK, İNSANLIĞIN YETİŞTİRDİĞİ EN BÜYÜK LİDERLERDEN BİRİDİR
CHP Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Üyesi Emre Köprülü, 10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 79.yılı dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı. Köprülü mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Kurtuluş’un komutanı, kuruluşun lideri, Çağdaş Türkiye’nin mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79. yılında sevgi, saygı ve büyük bir özlemle anıyoruz. Atatürk, dünya savaş ve siyasi tarihinin adını altın harflerle anacağı, insanlığın yetiştirdiği en büyük liderlerden biridir. O sadece milletine hayatını adamış bir asker değil, aynı zamanda bilgisi, sevgisi, hoşgörüsü, barışçılığı ve demokrat kişiliği ile tüm dünyanın saygı duyduğu örnek bir siyaset ve devlet adamıdır.
HER 10 KASIM’DA ONUN İZİNDE GİTME AZMİMİZ GÜÇLENİR
Büyük Önder Atatürk, ülkesinin ve halkının içinde bulunduğu imkânsızlıklara boyun eğmemiş, bağımsızlığa olan tutkusuyla Türk halkını, “ya istiklal ya ölüm” parolasıyla zafere ulaştırmıştır. Ve akabinde yaptığı devrimlerle, yeni bir Türk toplumu ve medeniyeti kurmuştur. Bugün var olduğumuz ortamda, Atatürk’ün en büyük eseri ve bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine sahip çıkmamız gerektiği, demokrasinin ve hukuk devletinin önemini bir kez daha ortaya çıkmıştır. Mustafa Kemal, önderlik ettiği Cumhuriyet Devrimiyle yurdunu ortaçağ karanlığından ve emperyalizmin bataklığından kurtaran liderdir. O büyük liderin vatanı bugün, ortaçağ gericiliğinin kucağına tekrar itilmek istenmektedir. Bizler, Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce ve yaşam biçiminin mirasçıları olarak; her 10 Kasım’da onun izinde gitme azmimiz bir kez daha güçlenir, onun fikirlerine karşı olanlara karşı mücadele gücümüz bir kat daha artar. Bu inançla, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi ve saygıyla anıyorum.”