Milliyetçi Hareket Partisi Saray İlçe Başkanı Lütfü Mercan’ın gerçekleştirdiği atama sonucu Saray Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Başkanlığına Sibel Korkmaz getirildi. Milliyetçi Hareket Partisi 6 Aralık Çarşamba akşamı parti binasında gerçekleştirdiği basın toplantısı ile MHP Kadın Kolları Başkanı Sibel Korkmaz’ı ve yeni yönetimi tanıttı.

MHP KADIN KOLLARINI TANITTI
Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Lütfü Mercan’ın gerçekleştirdiği atama ile Milliyetçi Hareket Partisi Saray İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’na Sibel Korkmaz getirildi. Milliyetçi Hareket Partisi Saray İlçe Kadın Kolları’ndaki yeni görevlendirmeyle ilgili 6 Aralık Çarşamba akşamı parti binasında tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.
BAŞARILAR DİLEDİ
Tanıtım toplantısında ilk olarak konuşan İlçe Başkanı Lütfü Mercan, “Yönetim Kurulumuz ve Belediye Meclis Üyelerimiz ile birlikte yaptığımız istişareler ve aldığımız karar doğrultusunda Sibel Korkmaz’ı bu göreve getirdik. Güçlü bir kadın kolları yapılanması olmayan hiçbir teşkilatın iktidar olamayacağını belirten Mercan, bu anlamda maddi manevi tüm imkanları seferber edeceklerini belirterek kısa bir süre içerisinde de Kadın Kollarımızın görev dağılımını yaparak Saray ilçemizde aktif olarak çalışmalarına başlayacak olan Korkmaz’a yeni görevinde başarılar dilerim” dedi.
“KADIN KOLLARI YAPILANMASI OLMAYAN HİÇBİR TEŞKİLAT İKTİDAR OLAMAZ”
MHP Saray İlçe Başkanı Lütfü Mercan, “Kadının toplumumuzdaki yeri yadsınamaz. Hiçbir zaman unutulmamalıdır ki güçlü bir gençlik yapılanması olmayan bir ideoloji asla kendini geleceğe taşıyamaz. Aynı şekilde bir orta yaş grubuna hitap etmeyen bir ideoloji muktedir olamaz. Aynı şekilde güçlü bir kadın kolları yapılanması olmayan hiçbir teşkilat ise iktidar olamaz. Bu anlamda Yerel ve Genel iktidarın başarısının güçlü bir kadın kollarından geçtiğinin farkındayız. Bu anlamda da yarın seçim varmış gibi gayretle çalışacağına inandığımız değerli Kadın Kollarımıza bugünden itibaren bu görevi vermiş bulunmaktayız. Bu hususta Milliyetçi Hareket Partisi Saray İlçe Başkanlığı olarak maddi manevi bütün imkanlarımızı seferber edeceğimizden zerre şüphe duymayın. Biz Kadın Kolları Başkanlığımızın, başından sonuna kadar her türlü mücadelede yanlarında olacağız.
Saray İlçemizde eli Öpülmemiş, eli sıkılmamış bir tane kadın bırakılmamasını amaçlıyoruz. Saray’da mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev dolaşıp dertlerini dinleyip çözüm üreterek kadınının sorunlarına, sıkıntılarına biran önce hemhal olacak bir yapılanmayı arzu etmekteyiz.”diye konuştu.
“HER KADINA, HER ANNEYE ULAŞACAĞIZ”
MHP Saray Kadın Kolları Başkanlığı görevine atanan Sibel Korkmaz şunları ifade etti:
“ Âminleri tek yürek yükselen, duaları gökyüzünde birleşen, Türk-İslam mefkûresinin ve davamızın olmazsa olmazı ve bu manevi ilham ile mayalanmış bir Nene Hatun misali kahraman Türk kadınına, önemli vazife düştüğünün farkındayız.  Dünya tarihini incelendiğimizde, Türk-İslam tarihinde kadına en büyük değeri Türk Milletinin verdiğini görürüz. Zira bizim dinimiz ve Tarihi kültürümüzde annelik çok yücedir.  Nesilleri yetiştirip ülkenin geleceğini şekillendiren bireylerin öğretmeni annedir. Milliyetçi Hareket Partisi Saray Kadın Kolları olarak, evdeki, tarladaki, fabrikadaki, çalışan ya da çalışmayan, mağdur olan her kadına, her anneye ulaşacağız. Partimizin amaç ve görüşlerini kadınlarımıza anlatacağız. Kadının toplumdaki gücünü göstermek adına ve yüzyıllar boyunca kadınların toplumu daha güçlü gösterdikleri hizmetler adına bizlere layık görülen bu görevi en iyi şekilde yapacağımıza sizlerin huzurunda söz veriyorum. Saray’lı Hanımlarımızın, Ninelerimizin, Analarımızın ve genç kızlarımızın sorunlarını dinleyecek ve bu sorunları çözmek adına mücadele vereceğiz.
MHP KADIN KOLLARINA ÜYE OLMAYA DAVET ETTİ
Seçimlerde oy almak, milletin gönlüne girmekle, seçim yokken onların ellerini sıkıp dertlerine derman olmakla mümkündür. Bu inanç ve kararlılıkla emanet aldığımız bu bayrağı hedefe ulaştıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bütün Saraylı kadınları çalışmalarımıza destek olmaya, MHP Kadın Kollarına üye olmaya bekliyoruz.
TEŞEKKÜR ETTİ
Başta bu süreçte bizlere güvenerek bu görevi layık gören MHP Tekirdağ İl Başkanı Koray Önsel’e, MHP Tekirdağ Aile ve Kadın Haklarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Zehra Çalışkan’a, MHP Saray İlçe Başkanı Lütfü Mercan’a ve Yönetim Kurulu Üyelerimize, MHP Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Saray İlçe Koordinatörü Ercan İşcan’a, MHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mümin Buluş’a, MHP Saray Belediye Meclis Üyeleri Erdoğan Bağcı, Serdar Sezen ve İlktaç Cevizli’ye üyelerimize ve camiamıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
“ÜÇ HİLALİ SARAY’IMIZDA DALGALANDIRMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
İlçe Başkanı Lütfü Mercan, “MHP ülkemizin ve milletimizin sigortasıdır, politikaları ile hep haklı çıkmıştır. Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin işaret ettiği düsturlar doğrultusunda önce ülkem sonra partim sonrada ben diyerek çalışmalarımızı yürüteceğiz. Öncelikle 2019 yılındaki yerel seçimlerde üç hilalli bayrağımızı Saray İlçemizde dalgalandırmak için ve Genel Seçimlerde MHP’nin tek başına iktidar olması için gerekli olan çalışmayı ve çabayı göstereceğiz. Bu vesile ile MHP’ye gönül vermiş vatan ve millet sevdalısı tüm kadınlarımızı ve halkımızı MHP çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz. Mercan daha önceki Kadın Kolları Başkanlarına, Yönetimlerine ve Partinin tüm kadınlarına teşekkür ederken, Partinin her zaman iddialı olduğu Saray’da vatanını, milletini, ülkesini, bayrağını seven arkadaşlarımızdan oluşan bu ekibin Partimiz için Saray İlçemiz için, Tekirdağ İlimiz için ve Ülkemiz için faydalı ve yararlı çalışmalar yapacağına inancıyla aldığı bu kutsal görevde Sibel Korkmaz’a ve bütün arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.
MERCAN YENİ ÜYELERE ROZETLERİ TAKTI
Konuşmasının ardından Mercan kadın kollarına yeni katılan üyelere rozetlerini taktı.