19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle düzenlenen spor müsabakaları Perşembe günü başladı. 19 Mayıs Spor müsabakaları kapsamında liseler arası kız ve erkek kros yarışmaları yapıldı. Kız kros yarışmasında birinci takım Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi, ikinci takım Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi ve üçüncü takımda Kemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Erkekler üç bin metre yarışmasında birinci Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi olurken, ikinci sıraya Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü sıraya da Büyükyoncalı Şehit Zafer Çan Anadolu Lisesi yerleşti.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle düzenlenen spor müsabakaları Perşembe günü başladı. 19 Mayıs spor müsabakaları kapsamında liseler arası kız ve erkek kros müsabakaları gerçekleştirildi. Kızlar iki bin metre, erkekler üç bin metre kros müsabakalarında bu yıl güzergah değiştirilirken öğrenciler koşuya Güneşkaya Mevkii’nden başlayarak final noktası olan Atatürk Alanı’na ulaştı.
ALİ NAKİ ERENYOL ANADOLU LİSESİ KROSTA RAKİPSİZ
Koşular öncesi Atatürk Alanı’nda hatıra fotoğrafı çekilirken, ilk olarak kızlar iki bin metre koşusu başladı. Saray’daki tüm liselerden beşer öğrencinin katıldığı kros yarışlarında okullar takımlar halinde yarıştı. Kız kros yarışmasında birinci takım Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi, ikinci takım Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi ve üçüncü takımda Kemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.  Erkekler üç bin metre yarışmasında da birinci Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi olurken, ikinci sıraya Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü sıraya da Büyükyoncalı Şehit Zafer Çan Anadolu Lisesi yerleşti.
DERECEYE GİREN TAKIMLAR ÖDÜLLENDİRİLECEK
Dereceye giren takımlara ödülleri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı töreninde verilecek. Yarışmaları İlçe Jandarma Komutanı Emrah Kaya, Emniyet Müdür V. Oğuz Günhan, Milli Eğitim Müdürü Reşat Uçak, Gençlik ve Spor Müdürü Fehmi Çüren, şube müdürleri ve okul müdürleri takip ederken, öğrencileri tebrik etti.