Atatürk Ortaokulu öğrencilerine yaşama dair projelerle yeni vizyonlar katmaya devam ediyor. 8/E sınıfı öğrencileri Fen Bilimleri Öğretmenleri Elif Aksoy ile birlikte laboratuvar ortamında kurdukları kuluçka makinesiyle yumurtalardan ilk civcivlerini çıkarmayı başardı.

YUMURTALARDAN İLK CİVCİVLER ÇIKTI
Atatürk Ortaokulu öğrencilerine yaşama dair projelerle yeni vizyonlar katmaya devam ediyor. 8/E sınıfı öğrencileri ve Fen Bilimleri Öğretmenleri Elif Aksoy birlikte laboratuvar ortamında kurdukları kuluçka makinesiyle yumurtalardan ilk civcivlerini çıkarmayı başardı. Bu proje ile birlikte şehir yaşamında bu süreci gözlemleyemeyen öğrencilerin kuluçka sürecini öğrenmeleri sağlandı. Ayrıca hem kuluçka dönemi boyunca hem de sonrasında öğrencilerde sorumluluk bilinci ve hayvan sevgisi değerlerinin edinilmesi sağlandı.
HEM ARAŞTIRMA BİLİMSEL SÜREÇ EĞİTİMİ HEM DE SORUMLULUK EĞİTİMİ VERİLDİ
Proje hakkında bilgi veren koordinatör Öğretmen Elif Aksoy, “Yumurta ile çoğalan ve kuluçkaya yatan hayvanlardan çevremizde en kolay ulaşılabilecek tavuk seçildi. Tavukların üreme şekli araştırıldı. Öğrencilerimizin bu dönemler hakkında araştırma yapması sağlandı. Hem okulumuzda bulunan kuluçka makinesi ile hem de daha modern çalışan bir makinesiyle yumurtalar kuluçkaya bırakıldı. Öğrencilere bu aşamada bakım, sıcaklık ve nemi sabit tutma sorumlulukları verildi. Kuluçka süresi tamamlandıktan sonra yavruların nasıl bakılacağı hakkında bilgi edinme, yaşam alanı oluşturma ve bakım sorumluluğu öğrencilere verilerek hem araştırma bilimsel süreç eğitimi hem de sorumluluk hayvan sevgisi edinme değerleri eğitimi verildi” dedi.