Tekirdağ Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün tüm ilçelerdeki atılımları devam ediyor. Teski tarafından planlanan ‘Süleymanpaşa İlçesi Kumbağ Mahallesi Kanalizasyon ve Kısmi Yağmursuyu İnşaatı’nın temeli gerçekleşen törenle atıldı.

KUMBAĞ'DA KANALİZASYON VE YAĞMUR SUYU İNŞAATININ TEMELİ ATILDIKİMLER KATILDI?

Kumbağ’daki temel atma törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanı sıra, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat,  Genel Sekreter Oral Karakaya, Teski Genel Müdürü Şafak Başa,  Genel Sekreter Yardımcıları Prof. Dr. Tamer Dodurka, Mehmet Zeki Gürcün, daire başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“PROJE 2018 YILI BAŞINDA TAMAMLANACAK”

Açılış konuşmasını yapan Teski Genel Müdürü Şafak Başa, proje ile ilgili bilgiler verdi ve 6 milyon 331 bin lira bedeli olan bu yatırımın 2018 yılının başında tamamlanacağını söyledi.

KUMBAĞ'DA KANALİZASYON VE YAĞMUR SUYU İNŞAATININ TEMELİ ATILDI3HERKESE HAYIRLI OLSUN

Temel atma töreninden önce konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da  “Ben bu bölgeye tam 50 yıldır hizmet ediyorum. Şimdi Allah bana bu bölgeye yine hizmet etmeyi kısmet etti. Biz artık Kumbağ’ın ve diğer yerleşim yerlerimizin kaderini değiştirip eski günlerindeki nostaljik günlerine kavuşturacak hizmeti yapmaya geldik. Önce böyle yerde yaşayanların üç temel ihtiyacını çözmek zorundayız.  Altyapı, doğalgaz ve su ihtiyacı. Geçen yıl verdiğim sözleri tutmanın mutluluğu içerisindeyim. Artık Kumbağ bundan sonra vidanjör kullanmayacak.  Naip barajını da teslim alarak oradaki suyu da buraya vereceğiz. Hedefimiz Marmara Ereğlisi’nden Şarköy’e kadar denize bir gram atık vermemek. Bu hizmetleri gelecek nesiller için yapıyoruz. Bu proje herkese hayırlı olsun” dedi. Daha sonra dualar birlikte kanalizasyon ve kısmi yağmursuyu inşaatının temel atımı protokol tarafından gerçekleşti.