MEB Okullar Arası Gençler Türkiye Finali 26-28 Nisan tarihleri arasında 51 ilden 360 sporcunun katılımıyla Eskişehir’de yapıldı. Okullarını temsilen Finale katılmaya hak kazanan Flipper Spor Kulübü’nün 4 sporcusu okullarına 1 Türkiye Şampiyonluğu, 2 Türkiye ikinciliği ve 1 Türkiye beşinciliği kazandırdı.

IŞIL ZAFER ALİ NAKİ ERENYOL ANADOLU LİSESİ’Nİ TÜRKİYE ŞAMPİYONU YAPTI
MEB Okullar arası Gençler Türkiye Finali 26-28 Nisan tarihleri arasında 51 ilden 360 sporcunun katılımıyla Eskişehir’de yapıldı. ANEAL’i temsil eden Zafer ikizlerinden 59 kg Işıl Zafer 1.turda Malatya’yı 17-3, Çeyrek Finalde Konya’yı Altın Vuruşta, Yarı Finalde İstanbul’u 9-1, Finalde Kayseri’yi 3-0 yenerek Altın Madalya kazandı ve okulunu Türkiye Şampiyonu yaptı. 49 kg İdil Zafer 1. turda Konya’yı 13-12, çeyrek finalde Malatya’yı 8-4, Yarı Finalde Çanakkale’yi 16-0 yenerek çıktığı Finalde Kırklareli’ye 4-10 yenilerek Gümüş Madalyada kaldı ve okuluna Türkiye ikinciliği getirdi.
Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi’ni temsil eden 78 kg Oğuz Tokgöz Çeyrek Finalde Isparta’yı 20-12, Yarı Finalde Adana’yı 9-8 yenerek çıktığı Finalde Kocaeli’ye son sn 18-20 yenilerek Gümüş Madalyada kaldı ve Okuluna Türkiye İkinciliği getirdi. Lüleburgaz Doğa Kolejini Temsil eden 46 kg Azra Çavuş Çeyrek Finalde İstanbul’a 2-5 yenilerek okuluna Türkiye Beşinciliği getirdi.
IŞIL 6.KEZ TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞUNU KAZANDI
Gençler Türkiye Finalini değerlendiren Antrenör Uz. Dr.Oğuzhan Tokgöz şunları ifade etti:
“Güçlü bir kadroyla gidip yine güçlü rakiplerle yarıştığımız finallerde okullarımızı zirveye taşıdığımız için çok mutluyuz. Işıl 3 yıla yakındır sürdürdüğü yenilmezliğini devam ettirdi ve kendisinin 6. Kulübümüzün 15. Türkiye Şampiyonluğunu kazandı. İdil çok iyi maçlar çıkarmasına rağmen finalde önde gittiği maçı basit hatalarla kaybetti ve ikincilikte kaldı. Oğuz 2018’den sonra 2019’da da son anda şampiyonluğu kaybedip okuluna yine Türkiye İkinciliği getirdi. Azra ise erken Finali kaybedip beşincilikte kaldı.
“SPORCULARIN OKULLAR TARAFINDAN DESTEKLENMESİ ŞART”
Taekwondo Tekirdağ’ın başarılı olduğu branşların başında geliyor. Bizde her zaman kürsülerdeyiz. Okullarımız da Taekwondo ile Türkiye’nin zirvesinde. Bu organizasyon MEB tarafından düzenleniyor ve sporcular okulları adına yarışıyorlar. Harcırahlar geç ödeniyor ve yetersiz. O yüzden sporcuların okullar tarafından desteklenmesi şart. Aile desteğiyle okul maçına gitmenin anlamı yok.
TEŞEKKÜR ETTİ
Her zaman yanımızda olan Saray Kaymakamı Adnan Tezcan’a, Saray İlçe Spor Müdürü Fehmi Çüren’e, Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Uçak’a ve her zaman öğrencilerini destekleyen MEAAL Okul Müdürü Mustafa Celal Kılıçman’a çok teşekkür ederim. Okullarımıza, Tekirdağ’a ve Saray’a hayırlı olsun.”