Saray Belediyespor Basketbol A Takımı Salı günü oynadığı maç sonrası yazılı bir açıklama yaptı. Saray’da basketbol kültürünün var olabilmesi için zor şartlar altında mücadele ettiklerini dile getiren Basketbol Takımı, “Bugün maçlara gidemeyecek duruma gelmemiz bizim için utanılacak bir durum değildir. Önümüzdeki maça yine arkadaşlarımızdan ödünç araba isteyerek, borç para alarak gideceğiz. Sahaya başımız dik çıkacağız” açıklamasında bulundu.

Saray Belediyespor Basketbol A Takımı’nın açıklaması şu şekilde:
“Salı günü Namık Kemal Üniversitesiyle ilk iki sıralaması için çok önemli bir maça çıktık. Kaybettik. Rakibimizi tebrik ederiz. Fakat bizi takip eden, maçlarınızı izleyen herkesin ve tüm kamuoyunun nasıl şartlarda mücadele ettiğimizi bilmesini isteriz. Biz, dün maça İstanbul’da okuyan oyuncularımızı arkadaşlarımızdan emanet(!) aldığımız arabaya kucak kucağa oturtarak getirdik. Buradan da yine arkadaşımızın kendi aracına tıkışıp gittik. Edirne’de okuyan ve öğrenci olan takım arkadaşımıza 70 lira! yol parası bulamadığımız için maça götüremedik.
Kafaya oynayan rakip takımlarımızın oyuncuları para alırken bizim hiçbir zaman tek kuruş isteğimiz olmadı (geçen seneye kadar 1.ligde mücadele eden arkadaşımız dahil). Hala da yok. Takımımızın formasını kimseye yük olmamak için esnaf bir ağabeyimize rica edip yaptırttık. Isınmalıklarımızı yine başka bir esnaf ağabeyimize rica edip yaptırttık. Fakat bugün maçlara gidemeyecek duruma gelmemiz bizim için utanılacak bir durum değildir. Cuma deplasmanda oynayacağımız maça yine arkadaşlarımızdan ödünç araba isteyerek, borç para alarak gideceğiz. Sahaya başımız dik çıkacağız. Çünkü bizim tüm amacımız, bu güzel ilçede basketbol kültürünün var olmasıdır. Kulübümüzün altyapısında oynayan kardeşlerimize örnek olacak şekilde mücadele etmeye devam ediyoruz.”