Ak Parti Saray İlçe Başkanı Hakan Özgül, Büyükyoncalı Mahallesi’nin merkezinden Saray Kapaklı Yolu’na bağlantıyı sağlayan yolda gerçekleştirilen çalışmaları inceledi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Saray Belediyesi Fen İşleri Ekipleri tarafından yapılan çalışmaları inceledikten sonra açıklama yapan Özgül, “Sayın Kaymakamımızla birlikte yolun alt yapısının ihtiyaçlarını çözdük. Asfalt içinde Karayolları Bölge Müdürü aranarak asfalt ihtiyacı karşılandı. Saray Belediyesi de araçları ile yolu yapıyor. Bu yolun tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Yollar medeniyettir. Bizler bu gibi yolları fazlasıyla hak ediyoruz. Unutmayalım Saraylı Saray’da yaşamayı hak ediyor” şeklinde konuştu.

Ak Parti Saray İlçe Başkanı Hakan Özgül, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte bugün saat 09.00’da Büyükyoncalı Mahallesi’nin merkezinden Saray Kapaklı Yolu’na bağlantıyı sağlayan yolda çalışmaları inceledikten sonra basın açıklaması yaptı.
PALAMUT DERE GİRİŞİ SENEYE YAPILACAK
Hakan Özgül açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Ak Parti İlçe Başkanı Hakan Özgül, Büyükyoncalı’da çevreyolu bağlantısını hem gezdik hem inceledik. İl başkanımız ve milletvekillerimizle her platformda bunun istişaresini yapıyoruz. Kapaklı Saray çevreyolu özellikle ağır vasıta trafiğinin yoğun olduğu bölgede ağır vasıta trafiğinin şehir dışına çıkarılması için çok önemliydi. Sonuçta Saray, Büyükyoncalı ve Kapaklıların emekleri ile onların destekleri ile geldiğimiz noktadaki hizmeti onların hizmetine sunuyoruz. Bu birinci projeydi. Büyükyoncalı açısından özellikle Palamutdere girişi çok önemli. Yeniköy ve Büyükyoncalı Palamutdere çevre yolu girişine paralel servis yolu yapımı ile alakalı çalışma yapılıyor. Yeniköy’deki çevreyolunun yapım ihalesi Kapaklı’ya yapılacak olan dal çık birlikte tamamlanacaktır. Oradaki hedef de önümüzdeki yıl bitirmek. Ancak Palamutdere girişi ve Büyükyoncalı mezarlık girişi mahallenin esnafı, öğrencileri, işçileri ve vatandaşlarının yoğun talebi üzerine ara yolu yapılması yolcu taşıma araçları, servis ve öğrenci mağduriyetlerini giderecekti.
MAĞDURİYETİ ÇÖZMEK İÇİN ORTAK KARAR ALDIK
Öncellikle bundan 15-20 gün önce yaptığımız toplantının ayrıntılarını anlatacağım. Ara yolun yapımı ile ilgili Karayolu yetkilisi, Çevre yolu yüklenici firma yetkilisi, Ak Parti Yerel Yönetimler İlçe Başkan Yardımcısı ile birlikte toplantı yaptık. Çözüm ararken ara yolun açılması için Karayolları ve yüklenici firmanın Belediyeye defaten bilgi verdiği açılmasının elzem olduğu bildirilmiştir. Bunun üzerine Saray Belediye başkanına bizzat kendim telefon ederek toplantıya davet ettim, sağ olsun geldi. Sayın Başkan bunun için malzeme olmadığını belirtti. Daha sonra Belediye Meclis Üyesi Önder Çelik davet edildi. Samimi bir şekilde sorunu çözmek için Saray Kaymakamımız davet edildi. Toplantıya katılan Sayın Kaymakamımızla birlikte yolun alt yapısının ihtiyaçlarını çözdük. Asfalt içinde Karayolları Bölge Müdürü aranarak asfalt ihtiyacı bildirildi. Fabrikanın bakıma alınması ertelenerek Büyükyoncalılı vatandaşın mağduriyetini çözmek için karar alındı.
TEŞEKKÜR ETTİ
Bu girişimlerde özellikle altyapı malzemesi tedarikinde Saray Kaymakamımız Alp Arslan’a, asfalt malzemesi tedarikinde Karayolları Çevre Kontrol Şefi Mehmet Naci Yılmaz’a, yapım aşamasında bilgi ve tecrübesi ile yardımlarını esirgemeyen Kapaklı- Saray Çevreyolu müteahhitti Ahmet Mete’ye, her sabah yol çalışmasında Büyükyoncalı mahalle sakinleri ve çalışanlarla birlikte olan Ak Parti Yerel Yönetimler Başkanı Can Terek’e, araç vererek yola katkı yapan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’a, belediye çalışanlarına ve Büyükyoncalılı vatandaşlarımızı yönlendiren Belediye Meclis Üyesi Önder Çelik’e ve en önemlisi Büyükyoncalı mahalle sakinlerine teşekkür ederim.
BİZ TAMAMLAMIŞ OLACAĞIZ
Böylece Saray ve Büyükyoncalı’nın çok önemsediği gerçekten ihtiyacı olduğu projeyi de biz tamamlamış, Saray ve Büyükyoncalı’nın hizmetine sunmuş olacağız. Saray ve Büyükyoncalı çok önemli bir kavşak noktasıdır. Sadece kendisine hizmet istemiyor, bölgeye ve ülkeye hizmet istiyor. Bunları yaparken bölgemizin ve ülkemizin ekonomisinin, ticaretinin ve endüstrisinin büyümesine katkı sunacağız.
BİZ HER ŞEY SARAY, HER ŞEY BÜYÜKYONCALI İÇİN DEDİK
Çevre yolu aynı zamanda yakıt tasarrufu da sağlayacak. Çünkü daha önce şehrin içerisinden araçların geçişi sırasında oldukça fazla dur kalk oluyordu. Bu anlamda çevre yolunun başta ciddi anlamda rahatlatma ve ekonomik anlamda tasarruf sağlayacağını düşünüyorum. Dayanışma içinde olursak, ilçemizde yapacağımız işler varken, mahallelerde yapacağımız birçok işler varken, biz her şey Saray, her şey Büyükyoncalı için dedik ve bu yolda ilerliyoruz.
SARAY KAPAKLI YOLU’NU BAKAN AÇACAK
Öte yandan Saray- Kapaklı Çevreyolunu kullanmaya başlayan sürücüler de kendilerine sunulan hizmetten memnun. Önümüzdeki hafta 28 Aralık Perşembe günü bir aksilik olmazsa Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Kapaklı- Saray yolunun açılışı için ilimize gelecek.
Bu yolun tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Yollar medeniyettir. Bizler bu gibi yolları fazlasıyla hak ediyoruz. Unutmayalım Saraylı Saray’da yaşamayı hak ediyor.”