Saray’da seçime katılan siyasi partilerin onlarca meclis üyesi adayı olmasına karşın, seçim çalışmalarında meclis üyesi adaylarının konuşma yapmaması dikkat çekiyor. Meclis Üyesi Adaylarına seçim çalışmalarında konuşma yapma hatta kendilerini tanıtma fırsatı tanınmaması, “Meclis üyesi adayları kalabalık görünmek için mi var?” sorusunu beraberinde getiriyor.

Saray’da siyasi partilerin seçim çalışmalarında sadece başkan adaylarının konuşma yapmasının yanı sıra meclis üyesi adaylarını bile başkan adaylarının tanıtması dikkat çekiyor.
MECLİS ÜYESİ ADAYLARI NEDEN KONUŞMA YAPMIYOR?
Meclis üyesi adayları seçim çalışmalarında seçmene seslenmek,  konuşma yapmak bir kenarda dursun başkan adaylarından ve ilçe başkanlarından fırsat bulup kendilerini bile tanıtamıyor. Şuana kadar başkan adaylarının arkasında görüntü vermekten ileriye gidemeyen meclis üyesi adaylarının bu tablodan pek de rahatsız olmadığı görülüyor. Meclis üyesi adayları seçim çalışmalarında sessiz kalmayı kendilerinin mi yoksa başkan adaylarının ya da ilçe yönetimlerinin direktifleri doğrultusunda mı tercih ettiği belirsizliğini koruyor.
BUGÜN KONUŞAMAYANLAR YARIN MECLİSTE NE YAPACAK?
Partilerin meclis üyesi listesine bakıldığında bazı isimlerin başkan adaylarından daha fazla bilgi, birikim ve deneyime sahip oldukları görülüyor. Buna karşın meclis üyesi adaylarının seçim çalışmalarında söz haklarının yok denecek kadar az olması geleceğe dair kaygıları da beraberinde getiriyor. Bugün seçim çalışmalarında başkan adaylarından ve ilçe başkanlarından söz sırası bulamayan meclis üyesi adaylarının, yarın meclise girdiklerinde söz alıp Saray halkının çıkarlarını nasıl savunacağı merak konusu.
“HANİ SİZ EKİPTİNİZ”
Seçim çalışmalarında meclis üyelerine söz verilmemesi, başkan adaylarının dilinden düşürmediği, “Ben ekibimle birlikte Saray’ı yönetmeye talibim” cümlesiyle de bağdaşmıyor. ‘Ekip olarak Saray’ı yönetme’ anlayışına sahip olduğunu iddia eden bir başkan adayının, seçim çalışmalarında ekibini öne çıkarması, ekip arkadaşlarına da söz vererek onları teşvik etmesi gerekiyor.