Milliyetçi Hareket Partisi Saray İlçe Başkanı Lütfü Mercan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

“ÖĞRETMENLİK GÜCÜNÜ SEVGİDEN ALAN KUTSAL BİR MESLEKTİR”
Milliyetçi Hareket Partisi Saray İlçe Başkanı Lütfü Mercan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Mercan mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Öğretmenler, çocuklarımızın topluma faydalı bir birey olarak yetiştirilmesinde önemli bir rolü üstlenmekle ve bedeli hiçbir değerle ölçülemeyecek kadar saygın bir görevi icra etmektedir. Milletçe topyekün çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen ve bu hedefe ulaşmak için de kararlılıkla yürüyen öğretmenlerimizin başarısı, ülkemizin gelecekteki başarısı olacaktır. Öğretmenlik gücünü sevgiden alan kutsal bir meslektir. Ülkemizin aydınlık geleceğini öğretmenlerimizin alın terinde görüyoruz.
“ÖĞRETMENLERİMİZ, GELECEĞİN DÖNÜŞÜM MİMARLARIDIR”
Öğretmenlerimiz, güzeli ve her alanda yenileşmeyi savunan, milli birliğimizin, beraberliğimizin, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren, geleceğimizin dönüşüm mimarlarıdır. Bu onurlu mesleğin tüm mensuplarına güvenimizin sonsuz olduğunu belirterek, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, mesleklerini icra ederken şehit olan bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, ülkemizin çocuklarına uzun yıllar eğitim vermiş emekli öğretmenlerimiz ile halen görevleri başında olan tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum.”