REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2018-2019 mezunlarını uğurladı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2018-2019 mezunlarını uğurladı
610
15 Haziran 2019 - 13:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı mezunlarını Perşembe günü düzenlediği törenle uğurladı.
KİMLER KATILDI?
Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı kapanış töreni 13 Haziran Perşembe günü saat 16.00’da okul bahçesinde yapıldı. Mezuniyet törenine Saray Belediye Başkan Yardımcısı Birdal Gökdağ, CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Levent Köksalan, Sareste İnşaat Firma Sahibi Emrin Mert, Saray Engelliler Derneği Başkanı Levent Yörük, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
“HER MEZUNİYET BİR BAŞKA BASAMAĞIN BAŞLANGICIDIR”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende kürsüye ilk olarak konuşmasını yapmak üzere Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Seferoğlu geldi. Müdür Seferoğlu şunları ifade etti:
“Bugünün haklı gururunu yaşayan, kalpleri heyecanla çarpan siz velilerimizi ve yakınlarını tebrik ediyorum. Değerli velilerimiz emanet olarak aldığımı değerli evlatlarınızı bir ebeveyn olarak bütün idarecilerim, öğretmenlerim ve personelim ile hizmet ederek onların kendinden emin, ne istediğini bileni hedefleri için cesaretle hareket eden bilgili, görgülü, yaşamı seven, yaşatmayı seven, görev bilen sevgi dolu bireyler olarak sizlere büyük bir mutluluk ve heyecan içerisinde tekrar takdim ediyorum.
Değerli öğretmen arkadaşlarım bir anne ve baba şefkatiyle kucaklayıp erdem ve bilgiyle donattığınız bir nesli daha bugün buradan uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz kılavuzluk ve ilgi için sizlere teşekkür ediyorum.
Sevgili gençler okula ilk başladığınız günden bugüne değin eğitildiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız. Bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet, bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizlerin gelecekte başarıyla okulumuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır. Sevgili gençler sizden sahip olmanızı istediğim üç şey var. Bir sağlığınız, iki mutluluğunuz, üç ahlaklı ve başarılı olmanızdır. Hızla değişen bu dünyada değişimi fark edip kavrayınız. Bu sayede ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşıyınız. Sizlerden dürüst, adil iyi bir insani değerlerine bağlı bireyler olmanızı istiyorum. Değerli gençler, bütün toplumların ve ulusların güvenceleri genç nesillerdir. Elbette bizim de geleceğimiz ve güvencemiz sizlersiniz. Bu gerçeği Ulu Önder Atatürk, ‘Bütün umudum gençliktedir’ diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyorum ki, sizler de bu umutları ve güveni boşa çıkarmayacak ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracaksınız. Buna bütün kalbimle inanıyorum.
Saygıdeğer misafirler, Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yarınların güçlü ve büyük Türkiye’sini gerçekleştirecek, Tekirdağ ilimizin en önemli eğitim kurumlarından birisidir. 550 öğrencisiyle en güçlü kurumlardandır. Dolayısıyla bugünü bizlere yakışır, düzeyi yüksek mutlu bir gün olarak hepimizin anılarında yer almasını temenni ediyorum. Kıymetli vakitlerinizi ayırarak bu müstesna günde bizleri yalnız bırakmadığınız ve onurlandırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum.”
SPONSORLARA TEŞEKKÜR BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ
Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ahmet Seferoğlu, yılsonu kapanış törenine sponsor olan Baytaktar Köfte ve Lahmacun Salonuna, Taç Fotoğrafçılık’a, Sareste İnşaat, Özbay Müzik Organizasyon, Nazar Fotoğrafçılık’a, Arıcı Tekstil’e, Ünal Pastanesi’ne ve Okul Aile Birliği yönetimine teşekkür belgelerini takdim etti.
BEST BUDDİES PROGRAMI SERTİFİKA VE PLAKET TÖRENİ YAPILDI
Best Buddies Türkiye Lisans programına katılan öğrencilere, öğretmenleri tarafından sertifikaları verilirken, Best Buddies Türkiye Lise programı yürütücüleri Kazım Kıraydın, Hüseyin Ilgın, Ahmet Kalafat, Nevriye Özel ve Duygu Ok’a Saray Belediye Başkan Yardımcısı Birdal Gökdağ tarafından plaket ve sertifikaları takdim edildi.
BAŞLANGIÇLAR GÜZELDİR, BİTİŞLER ZOR
Program mezun öğrenciler adına 12 T sınıfından Oğulcan Der’in konuşmasıyla devam etti. Der konuşmasında şunları söyledi:
“ Başlangıçlar güzeldir, bitişler zor. Beni ve sanıyorum ki tüm arkadaşlarımı hüzünlendiren bir dönemdeyiz. Hayatımızın bir sayfasını acı tatlı anılarla kapatırken, diğer sayfasını yeni beklentiler ve umutlarla açıyoruz. Bizlerin yetişmesinde,  olgunlaşmasında büyük rol oynayan, yaptığımız her şeyi hoş gören öğretmenlerimize teşekkür ediyor ve ellerinden saygıyla öpüyorum. Benden desteğini esirgemeyen ve her daim yanımda olan aileme de huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Arkadaşlarıma da bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum.”
ÖĞRENCİLERE MEZUNİYET BELGELERİ VERİLDİ
Program 12.sınıf öğrencilerinin 11. Sınıflara Bayrak Flama devir teslim töreni ve mezuniyet belgelerinin verilmesiyle sona erdi.

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.